V Ostravě se děti dnes večer mění v myši

Ostrava - Na světě jsou tisíce čarodějnic a jejich jediným zájem je zbavit se všech dětí. Chtějí je proměnit v myši, tak jako malého Luka. Ten se na dovolené ubytoval se svou babičkou ve stejném hotelu jako anglické čarodějnice, které zde zrovna mají sraz. Strašidelnou pohádku od Roalda Dahla uvede dnes v premiéře činohra Národního divadla moravskoslezského. Příběh je určený pro děti, ale inscenaci si jistě vychutnají i dospělí. Svět v Dahlově hře totiž není tak unyle sladký a pohádkový, jak v pohádkách obvykle bývá, vysvětluje režisér a šéf činohry NDM Pavel Šimák.

Zdroj: Divadlo Jiřího Myrona Autor: Radovan Šťastný

Pohádky Roalda Dahla lze označit za rodinné příběhy, nejinak je tomu i u Čarodějnic. Největší vášní těchto dam je měnit děti v myši. Nejraději by byly, aby se v myši proměnily úplně všechny děti. Ale díky malému Lukovi a jeho babičce lidstvo nevyhyne.

„Není to typická babička, jak si diváci představují třeba tu od Boženy Němcové, tahle je docela drsná,“ prozrazuje představitelka této postavy Alexandra Gasnárková.

K pohádce se Divadlo Jiřího Myrona, které je domovskou scénou operetního, činoherního a baletního souboru NDM, vrací po delším čase. Vybralo si dílo Roalda Dahla, autora mimo jiné úspěšného příběhu Karlík a továrna na čokoládu. Režie se ujal Pavel Šimák. Čarodějnickým rejdištěm se ostravské divadlo stane poprvé dnes večer v 19:00.