Tom a Jerry si zahrají ve filmu

Los Angeles - Kocour Tom a myšák Jerry, kteří se tak mají rádi, až se nesnášejí, se zřejmě objeví i v hraném filmu. Jejich věčné honičky a pošťuchování baví diváky už více než půlstoletí, nyní studio Warner Bros prý chystá celovečerní hraný snímek. Známé postavičky by měly být počítačově animované, okolí živé, takovým způsobem dnes vzniká spousta animovaných filmů, odhaduje redaktor Instinktu a spisovatel Šimon Šafránek.

Původní kreslený seriál vznikal mezi roky 1940 až 1960 v podobě 114 krátkých filmů. Postavičky Toma a Jerryho vytvořili výtvarníci Joseph Barbera a William Hanna. Zajímavostí je, že v prvním díle Jak kočka dostala padáka se kočičí představitel jmenoval ještě Jesper. Dlouhometrážní animovaný film vytvořilo studio Warner Bros v roce 1992. I když si kocour i myšák získali přízeň velkých i malých diváků, někteří filmoví kritici měli výhrady - nelíbily se jim scény, ve kterých jde o život.

Ty, co mají rádi kreslené seriály, ale nejspíše takové výtky neodradí. „Všichni Toma a Jerryho znají a všichni na film o nich mohou jít. Samozřejmě od toho filmu asi nejde čekat nějaká ultraumělecká záležitost. Prostě odpoledne vezmeme popcorn a celá rodina hurá do kina,“ uzavírá své představy o chystaném snímku Šafránek.