Veselý senior přichystal originální módní show

Praha - Unikátní charitativní módní přehlídku s taneční zábavou uspořádá 3. února 2009 od 19 hodin v Národním domě na pražském Náměstí Míru, za účasti mnoha slavných osobností, nadační fond Veselý senior. Netradiční show, která bude průřezem stylu oblékání od dob první republiky až po současné trendy, budou moderovat Tereza Kostková, patronka fondu, Aleš Cibulka a Tomáš Hanák.

V rolích manekýnek a manekýnů a v dobovém oblečení se představí mimo jiné Květa Fialová, Mahulena Bočanová, moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná, Michaela Dolinová, Monika Žídková, Jitka Čvančarová, Marek Vašut, Petr Lesák, Nikol Štíbrová  a další umělci spolu s modelkami a modely z dob minulých, ale i ze současnosti. Módní show doprovodí Malý taneční orchestr (MTO), jehož protagonisty jsou aktéři legendárního divadla Sklep, například Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Aleš Najbrt, František Skála a další. Jejich hity bezpochyby vtáhnou diváka do atmosféry minulého století. 

Výtěžek z této ojedinělé akce věnuje nadační fond Veselý senior na pomoc zařízení pečující o seniory, kteří již nemohou být sami  - Dennímu stacionáři Domovinka v Uherském Brodě. Ke každé zakoupené vstupence dostanou diváci  malý dárek - Vialong, doplněk stravy pro aktivní život i ve zralém věku od generálního partnera Veselého seniora a Módní přehlídky napříč stoletím - společnosti Walmark. Prodej vstupenek zajišťuje síť Ticketpro a pokladna Národního domu na Vinohradech.

Módní show, rozdělená na několik nejdůležitějších období minulého stolení, nabídne divákům dobový průřez první republikou, padesátými lety, novou vlnou let šedesátých, normalizací a perestrojkou, dobou sametu a kapitalismem v Čechách. Na přehlídkovém molu se budou střídat vždy generačně odlišné dvojice, jejichž modely ukážou, jak se módní nápady vracejí a ovlivňují styl mladé generace. „Podobně potřebné a užitečné je naslouchat a nechat se inspirovat starší generací k novým nápadům,“ říká zakladatelka fondu Veselý senior Eliška Klepalová, která slibuje, že tato netradiční show diváka nejen zaujme, ale hlavně překvapí.

Cílem nadačního fondu Veselý senior je změna dosavadního stereotypního pohledu na stáří, překonání předsudků o životě, postavení a významu seniorů ve společnosti. Získáváním finančních prostředků se snaží přispívat ke zlepšení kvality, podmínek a služeb v léčebnách pro dlouhodobě nemocné i v dalších zařízení následné péče.

Režisérem netradiční módní show je František Polák, který režíroval mnoho úspěšných zábavných pořadů České televize, například Hvězdy, které nehasnou. Odborného dohledu a spolupráce na scénáři se ujala přední návrhářka Ivana Follová, která divákům představí i kolekci svých současných modelů. Oděvy z dob minulých zapůjčila sběratelka dobového oblečení a doplňků Vlaďka Dobiášová.