Tobruk byl představen na Berlinale

Praha - Tobruk, válečné drama Václava Marhoula, se v pátek 6. února premiérově představil na největším trhu evropských filmů European Film Market (EFM) Berlinale. Okamžitě se mu podařilo získat pozornost zahraničních distributorů. Společností, která bude film dále prodávat a zároveň vytvářet celou festivalovou strategii, je italská firma Intramovies.

„Hned v pátek byla podepsána smlouva na zastoupení pro mezinárodní prodej. Tobruk tak získal to nejpodstatnější pro prodej na mezinárodní trhy, tzv. sales,“ konstatoval Václav Marhoul.

European Film Market je tradiční součástí světového filmového festivalu Berlinale, jehož 59. ročník se koná od 5. do 15. února letošního roku. EFM je jedno z klíčových míst setkání mezinárodní filmařské veřejnosti. Budova Martin - Gropius - Bau hostí stovky prodejních a distribučních firem z celého světa.

Film Tobruk je věnován všem českým a slovenským veteránům i domácímu odboji. Především ale příslušníkům Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří po boku Angličanů, Australanů, Poláků a Jihoafričanů na podzim roku 1941 bránili před německými a italskými jednotkami poslední Spojenci ovládaný strategický přístav na severu Libye - Tobruk.
Režisér Václav Marhoul při natáčení filmu Tobruk
Zdroj: ČT
Autor: ČT24