Vorel točí návod, jak ulovit miliardáře

Praha – Po teenagerovském snímku Gympl, na který přišlo v loňském roce do kina půl milionu lidí a byl nejvíce legálně stahovaným filmem, přichází režisér Tomáš Vorel s novým snímkem. Celovečerní drsná komedie Ulovit miliardáře se bude natáčet v Praze, Rozvadově a také za hranicemi v rakouských Alpách do konce dubna. Premiéra je ohlášena na říjen 2009 a diváci na plátně uvidí Jiřího Mádla, Tomáše Matanohu nebo Milana Šteindlera a Davida Vávru.

„Můj nový film je řezem do současnosti, do společnosti politiků, byznysmenů, novinářů, hereček, takové vyšší třídy,“ přibližuje režisér Tomáš Vorel svůj poslední snímek. Scénář vznikl podle románu Martina Nezvala s podobným názvem - Jak ulovit miliardáře.

Film se točí na kameru Red One 4K, která je prý prvním digitálním ekvivalentem 35mm filmu. Stejně jako předchozí Vorlovy snímky, bude i ten poslední výtvarně stylizovaný – jako barevná groteska.

Při obsazení vsadil režisér na některé své osvědčené herce. Jiří Mádl hraje úlisného manažera PR agentury, Tomáš Matanoha miliardáře. „Když jde o peníze, tak se všechno láme, přátelství, charaktery a lidé se začnou chovat jako hovada,“ prozradil něco z děje Matanoha.

V dalších rolích se objeví například Kateřina Sedláková jako televizní rosnička, diváci se mohou těšit také na tvůrčí tandem David Vávra a Milan Šteindler. Ten prý hraje tak trochu sám sebe: „Ta postava mě lákala, nemohl jsem odolat. Je to velmi šarmantní, pohledný, dynamický muž.“

Z natáčení filmu Ulovit miliardáře
Z natáčení filmu Ulovit miliardáře