Jackson odehraje 50 koncertů. Lístky zmizely před očima

Londýn - Během pouhých pěti hodin zkoupili fanoušci Michaela Jacksona půl milionu lístků, které byly dnes dány do volného prodeje. Pátek třináctého snad nepředznamená naplnění žádné z obav, které se v souvislosti s koncertními vystoupeními objevily. Jackson svůj návrat na pódia po dvanácti letech oznámil minulý týden. Původně plánovaných deset koncertů, které měl v Londýně odehrát, pro obrovský zájem fanoušků rozšířil na padesát, uvedl zpravodajský server BBC. Uskutečnit by se měly od 8. července do 12. února.

Naposledy při londýnském vystoupení v roce 2006, při předávání hudebních cen World Music Awards, Jackson nepřekonal trému a nebyl schopen zazpívat svůj hit Thriller. Důvodem jeho občasné indispozice je údajně zvláštní virové onemocnění. Zdravotní stav zpěváka je hlavní obavou v souvislosti s uskutečněním a úspěchem londýnských koncertů.

Společnost, která jeho plánovaná vystoupení pojišťuje, prý Jacksona požádala, aby před jejich zahájením podstoupil poměrně náročné zdravotní vyšetření. Jeho součástí byl například i test snášenlivosti slunečního záření. Obavy o Jacksonovo zdraví také zřejmě vedly k rozhodnutí zvolit pro návrat popové hvězdy koncertní sérii v londýnské O2 Areně místo obsáhlého evropského turné.

Do volného prodeje vstupují lístky na Jacksonovy koncerty dnes, od středy si je na Jacksonových internetových stránkách mohli jeho fanoušci koupit v předprodeji. Prodalo se jich na 360 tisíc. Cena vstupenek se pohybuje mezi 50 a 75 librami (přibližně 1450 až 2180 korun). Mimo oficiální prodej, například na eBay, se ale objevují za cenu i stonásobně vyšší.

po 12 letech do stejné řeky

Poslední sérii koncertů odehrál Michael Jackson před 12 lety, nové album nenahrál od roku 2001. Od roku 2005, kdy ho soud zprostil obvinění ze zneužívání dětí, žil v ústraní. Za svou kariéru prodal kolem 750 milionů nahrávek a získal 13 cen Grammy.