Hledá se místo pro Unholy Fest

Ostrava - V Česku a Polsku se prodávají lístky na velký heavymetalový festival Unholy Fest. Za účasti slavných kapel jako Cradle of Filth, Satyricon, Primal Fear a Obituary se má konat koncem července v Ostravě. Kde se přesně bude koncertovat, je ale, jak se zdá, nejisté. Místo, kam by se měli heavymetaloví fanoušci v červenci sjet, organizátor na stránkách festivalu několikrát změnil. Naposledy uvedl Sportovní areál Skalka, ten ale nejspíš kapacitně nevystačí.

Původně se koncert podle slov Michala Fázika z Ostravského informačního servisu měl konat na výstavišti Černá louka. „Unholy Fest se na Černé louce určitě konat nebude. Do dnešního dne mě nikdo nekontaktoval,“ popřel ale informaci technický náměstek společnosti Ostravské výstavy Arnošt Pchálek.

Na internetové stránce organizátora se tedy objevilo jiné místo - fotbalový stadion v Ostravě-Porubě. „Ne, ten koncert se u nás konat nebude,“ odmítla něco takového Gabriela Gödelová, mluvčí společnosti Sareza, která stadion spravuje. Jediným vlastníkem Sarezy je město Ostrava, organizátoři se ale neobrátili ani na odbor kultury nebo ostravský magistrát.

A tak se do třetice objevilo na stránkách nové místo konání. Vypadá to, že festival by se měl konat ve Sportovním areálu Skalka. Informaci potvrdil i jeho spolumajitel Pavel Šulák: „Tento areál snese asi tři tisíce lidí najednou, takže to v pohodě zvládneme.“ Jenže podle organizátora má přijet osm až deset tisíc lidí. Navíc podle neoficiálních informací byla polovina lístků už prodána.

Primal Fear
Primal Fear