Kapela, která nikdy nezemře, zahrála poprvé v Česku

Praha – Americká country-rocková kapela Eagles se vydala na turné po Evropě  v rámci propagace alba Long Road Out of Eden a zastavila se i v České republice, kde koncertovala vůbec poprvé. Písně z jejího posledního alba, které se stalo jedním z nejprodávanějších v roce 2007, i slavné hity jako Hotel Kalifornia zazněly dnes večer v pražské O2 areně.

„Dobrý večer, Praho. Jsme Eagles. A zahrajeme vám starší kousky i věci z naší nové desky Long Road Out of Eden,“ přivítal se s publikem kytarista a zpěvák Frey. Diváků se v hale sešlo podle odhadu pořadatelů necelých osm tisíc. Text nejslavnější písně Eagles – Hotel Kalifornia – si zazpívali spolu s kapelou.

V obou částech vystoupení Eagles střídali staré a novější hity, country melodie a důrazné rockové rify. V přídavku, který si vytleskalo spokojené publikum, zazněly i obrovské hity Také It Easy a Desperado. Kapela také doprovázela své vystoupení projekcemi, například titulní skladbu alba Long Road Out of Eden efektními záběry z pouště.

Evropské turné zahájili Eagles ve Skandinávii, na jediném švédském koncertu v Malmö je vidělo 60 tisíc diváků. Své vystoupení v Dánsku uvedli slovy: Jsme Eagles, staří chlapíci z kapely, která nikdy nezemře. Do Prahy kapela přijela po nedělním koncertu v Berlíně a pokračuje do Vídně, kde vystoupí 10. června. Turné po Evropě zakončí 22. července v Lisabonu.

0Skupina Eagles vznikla začátkem 70. let v Los Angeles, v roce 1980 se rozpadla, ale její členové se v roce 1994 znovu sešli při natáčení alba Hell Freezes Over, které nabídlo skladby z koncertů a nové studiové nahrávky. Od této doby spolu příležitostně koncertují. V roce 1998 byli Eagles uvedeni do rokenrolové síně slávy, loni poprvé po 28 letech vydali nové studiové album s názvem Long Road Out of Eden.

Hotel California
Hotel California