Karlovy Vary se převlékají do „festivalového“

Karlovy Vary - Přípravy na tradiční filmový festival v Karlových Varech jsou v plném proudu. 44. ročník začíná 3. července a filmy se budou stejně jako loni promítat ve 14 sálech. V nově otevřené karlovarské multifunkční hale se budou konat pouze zkušební digitální projekce, příští rok by již měla festivalu plně sloužit. Celkem se diváci mohou těšit na 230 filmů.

 

Centrem festivalového dění bude tradičně hotel Thermal. Jeho prostory v současné chvíli upravuje 70 brigádníků. I grafika se drží tradic - jejími autory jsou stejně jako po řadu minulých ročníků Aleš Najbrt a Zuzana Lednická. Letošním motivem bude černobílý filmový pás.

Novinku nabízejí organizátoři v prodeji lístků: na svých stránkách spustí již na začátku příštího týdne on-line rezervaci vstupenek. Podle výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchy tak chtějí vyjít vstříc těm divákům, kteří na festival přijedou jen na jeden nebo dva dny a nemají tedy šanci zakoupit si lístky v běžném prodeji, který probíhá den předem. 

Co se týče nové multifunkční haly, udělat z ní letos standardní sál bylo podle Muchy z časových důvodů příliš riskantní; po letošních digitálních projekcích by se už příští rok měla do festivalu plně zapojit.

Tradičně plné jsou i ubytovací kapacity, festivalová ubytovací agentura hlásí volná lůžka pouze na okrajových částech města nebo naopak dražší pokoje v centru města.

Multifunkční hala v Karlových Varech
Multifunkční hala v Karlových Varech