Farrah Fawcettová z Charlieho andílků zemřela

Washington - Farrah Fawcettová, která byla v 70. a 80. letech považována za jeden ze sexsymbolů, zemřela dnes v Kalifornii ve věku 62 let. Fawcettová se již několik let léčila s rakovinou tlustého střeva a této nemoci nakonec podlehla. Americká televize ABC uvedla, že skonala v blízkém rodinném kruhu, v němž nechyběl ani Fawcettové dlouholetý přítel Ryan O'Neal, také herec.

Farrah Fawcettová se narodila v Texasu 2. února 1947. Nejprve se uplatnila jako modelka, objevila se také v několika televizních reklamách. Popularitu jí přinesla role v kriminálním seriálu Charlieho andílci (1976-81), ve kterém hrála neohroženou detektivku Jill Munroeovou.

Především v 70. letech byla Fawcettová ikonou showbyznysu pro mnoho dospívajících dívek, které se snažily napodobovat její blonďatý účes.

Vedle televize hrála také v několika filmech a i na divadelních prknech, žádná z jejích dalších rolí jí ale u diváků ani kritiky takový úspěch jako Charlieho andílci už nepřinesla. Oceněna byla ale například za roli ve filmu The Burning Bed, kde hrála oběť domácího násilí.

Farrah byla provdaná za herce Leea Majorse, jejím dlouholetým partnerem byl později herec Ryan O'Neal, s nímž má syna Redmonda. Před několika dny přinesly agentury zprávu, že se chtějí vzít.

Americkou herečku Farrah Fawcettovou proslavila především role v Charlieho andílcích
Americkou herečku Farrah Fawcettovou proslavila především role v Charlieho andílcích