Jacksonovy nahrávky míří na vrchol britské hitparády

Londýn - Prodej nahrávek amerického zpěváka Michaela Jacksona v Británii od jeho čtvrtečního skonu natolik vzrostl, že někdejší "král popu" asi už v nejbližších dnech dosáhne na nejvyšší příčky hitparád. Uvedla to společnost The Official UK Charts Company, která žebříčky na základě prodeje sestavuje. Nejprodávanějším albem se zřejmě stane kompilace Jacksonových hitů z roku 2003 s názvem Number Ones. Očekává se také, že více než pět dalších Jacksonových alb by mohlo zasáhnout do žebříčku Top 100.

Londýnská společnost uvedla, že fanoušci dávají albům přednost před singly, nicméně i několik singlů se dobře prodává. Jacksonovými hity, které se nejvíce stahují na internetu, jsou Man in the Mirror, Billie Jean a Thriller.

Jackson náhle zemřel ve čtvrtek v Los Angeles po zástavě srdce. Co bylo její příčinou, páteční pitva zcela neozřejmila, proto se bude několik týdnů čekat na výsledky toxikologických a dalších testů. Spekuluje se o tom, že jeden z nejúspěšnějších popových zpěváků všech dob doplatil na užívání velkého množství povzbuzujících prostředků a léků tišících bolest.