Co s třemi dny volna? Hudba, divadlo, literatura i dobývání hradu

Praha – O den bohatší víkend a letní počasí jsou dobrou kombinací pro výlet za zábavou. Ti, kteří neodjeli za filmovou přehlídkou do Karlových Varů, si mohou vybrat z poměrně pestrého programu něco jiného podle svého gusta. Od hudby různých žánrů, například na festivalu Creamfields nebo na koncertě Motörhead, přes hradní dobrodružství – dobývání hradu Švihov nebo Šermířské rozvernosti v Mníšku pod Brdy – až po literaturu na Šrámkově Sobotce.

O týden dříve než jindy začal na břeclavském letišti festival taneční hudby, tentokrát dvoudenní a pod názvem Creamfields Central Europe. Na šesti pódiích se vystřídá téměř sto dýdžejů a kapel z různých koutů světa, hrát se bude až do sobotní noci. „Festival Creamfields je největší taneční festival na světě a koná se v šesti zemích. Rád bych upozornil na funkovou skupinu z Anglie US3. Vystoupí i spousta českých kapel, jako Ohm Square, Skyline nebo Sunset Boulevard,“ zve na festival Pavel Tesař z pořadatelské agentury.

Legenda z jiného hudebního žánru zahřmí v sobotu od osmi večer v Brně. Víc než čtvrtstoletá britská heavymetalová formace Motörhead chce dokázat, že nepatří do starého železa. „Očekáváme návštěvnost okolo pěti tisíc lidí. Bude to takový minifestival, vystoupí i Tublatanka a Aleš Brichta. Bude to velká show,“ slibuje za pořadatele Barbora Vokatá.

Video Víkendová festivalová nabídka
video

Víkendová festivalová nabídka

Odpočinout si po hudebním nářezu mohou lidé v neděli na zámku v Mníšku pod Brdy. Hudba zde také zazní, ale historická. Na programu dvoudenních Šermířských rozverností je i průvod městem, divadelní představení a dobové tržiště. Pozvánku doplňuje kastelánka Jana Digrinová: „Vrcholem nedělního programu je ohňová show s kejklířem a celou atmosféru rozverností podtrhne nově zrekonstruovaná zámecká zahrada s osvětlenými fontánami.“

Pokud někomu česká víkendová nabídka nepostačí, může za programem zaletět do Spojených států. Téměř stometrová dominanta Liberty Island – socha Svobody – bude opět zpřístupněna veřejnosti. Vstup do ní byl uzavřen před osmi lety po útocích 11. září.


Další víkendové tipy:

SOBOTA

 • Divadelní léto na Konopišti – na programu jsou Staré pověsti české v podání Bílkova kratochvilného divadla; akce trvá do 29. srpna
 • Dobývání hradu Švihov – šermířsko-dramatické vystoupení s ukázkami dobových technik dobývání hradů
 • Šrámkova Sobotka – 53. ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury; do 11. července

NEDĚLE

 • Koncert houslisty Pavla Šporcla ve Chvojeně na Benešovsku; výtěžek bude věnován na obnovu kostela a jeho okolí (v 15:00)
 • Autogramiáda spisovatele Michala Viewegha v Brně (18:00, Galerie Vaňkovka)

PONDĚLÍ

 • Odhalení pamětní desky spisovateli a skautskému vůdci Jaroslavu Foglarovi při příležitosti 102. výročí jeho narození; Korunní ulice v Praze v 17:00
 • V rámci operního festivalu Smetanova Litomyšl vystoupí na koncertě Hvězdy operního nebe anglická sopranistka Kate Royalová; doprovodí ji Pražská komorní filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Hrůši.
Motörhead
Motörhead
Více fotek
 • Motörhead zdroj: www.imotorhead.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/968/96704.jpg
 • Vodní hrad Švihov zdroj: www.hradsvihov.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/968/96703.jpg
 • Houslista Pavel Šporcl zdroj: Smetanova Litomyšl http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/958/95739.jpg
 • Komiks - Rychlé šípy zdroj: Internet http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/581/58054.jpg