Jackson dostal cenu za „uzdravování světa“

Zwentendorf (Rakousko) - V nikdy neotevřené elektrárně u rakouského Zwentendorfu se včera konal galavečer k poctě Michaela Jacksona. Připomenutí památky krále popu se uskutečnilo v rámci předávání cen Save The World Awards, které letos doprovázelo motto převzaté z Jacksonovy písně: Heal The World. Cenu, která byla zesnulému králi udělena za jeho humanitární aktivity, zejména pomoc potřebným a zranitelným, převzal jeho bratr Jermaine.

„Jsem velmi hrdý, že Michael obohatil životy tolika lidí, nejen svou hudbou, ale i svou nezměrnou štědrostí. Michaelovo poselství vždy bylo ´vyléčit svět´, ale sám to nikdy nemohl dokázat, takže je na každém z nás, abychom zajistili, že se to povede,“ řekl Jermaine při přebírání ceny.

Na zpěváka zavzpomínali i ostatní ocenění, kteří přebírali sošku za to, že se zasadili o zachování světa. „Michael Jackson nás všechny inspiroval svou hudbou a svým poselstvím, které bude platné další roky a roky. Všichni víme o těch krásných věcech, které dělal pro tolik lidí, a je skvělé, že to můžeme nadále oceňovat,“ uvedl například slavný sprinter Carl Lewis. Ten ocenění získal za pomoc chudým dětem.

Video Reportáž Jana Moláčka
video

Reportáž Jana Moláčka

Dvouhodinovou show provázela herečka Andie MacDowellová. Během večera zazněly Jacksonovy písně - kromě Heal The World také například Man In The Mirror nebo We Are The World.