Ve Vysokém Mýtě bude znít hudba na náměstí celý týden

Vysoké Mýto - Každý večer ode dneška až do pátku bude na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě znít hudba. Během Týdne hudby vystoupí každý večer dvě skupiny či interpreti, rolí "předskokanů" se ujmou místní či regionální kapely následované celostátně známými jmény hudební scény. Vstupné se neplatí, akci financuje radnice ze svého rozpočtu. Sérii koncertů zahájí dnes v 19:00 rocková formace Rufus z Litomyšle, o hodinu a půl později vystoupí skupina Hadry z těla, která svou hudbu charakterizuje jako hradní folk-punk.

Hlavními magnety by v následujících dnech měla být folková legenda Pavel Žalman Lohonka nebo kapela Čankišou, závěrečný večer bude patřit zpěvačce Lence Dusilové za doprovodu skupiny Trio.

Týden hudby letos nabídne i jednoho zahraničního hosta, Jamese Harriese z Velké Británie, který již 11 let žije v Praze. „Většinou vystupuje sám jako písničkář s akustickou kytarou,“ řekla dramaturgyně M-klubu Petra Klasovitá. České publikum zná jeho skladby z filmů Snowborďáci a Rafťáci.

Žalman a spol.
Žalman a spol.