Královské sbohem pro Jacksona

Schönbrunn (Rakousko) – Královské sbohem králi popu se bude jmenovat tříhodinová koncertní show, která by se měla uskutečnit k poctě Michaela Jacksona koncem září ve Vídni. Lístky by se měly začít prodávat 20. srpna. Vzpomínkový koncert se bude odehrávat na pódiu ve tvaru koruny u zámku Schönbrunn. Michael miloval zámky, proto by se měl rozlučkový koncert před jedním takovým konat, vysvětlil volbu místa Jacksonův bratr Jarmaine.

Jarmaine byl také tím, kdo za zesnulého zpěváka převzal v července cenu Save the World Award. Ocenění za záchranu světa bylo předáno v rámci velké vzpomínkové akce na krále popu u jaderné elektrárny Zwentendorf, také v Rakousku.

Jarmaine doufá, že podobné akce povedou ke vzniku tradice charitativních koncertů, které by byly pokračováním Jacksonových humanitárních aktivit. „Chci, aby si lidé uvědomili i tuto Michaelovu stránku. Chci jim ukázat, že hlavní důraz nekladl na hudbu, ale na zlepšování světa. Pokud tomu porozumíte, začnete rozumět podstatě toho, kdo můj bratr byl,“ prohlásil Jarmaine.

Na schönbrunnském koncertě by měla vystoupit desítka předních světových umělců a zaznít patnáct až dvacet největších Jacksonových hitů. V rakouských médiích se už objevily spekulace o některých účinkujících. Přijet by prý měla Madonna, U2, Whitney Houstonová či Lionel Richie. Tribuna před pódiem by měla pojmout pět tisíc VIP hostů.

Organizátoři nyní jednají i s televizními stanicemi. Chtějí, aby se koncert vysílal živě.