DOT504 opět zabodovali na Edinburghském Fringe festivalu

Edinburgh - České současné taneční divadlo DOT504 získalo o víkendu ve Velké Británii prestižní cenu Edinburghského festivalu Herald Angel Award. Soubor vystupoval na festivalu Fringe 2009, který je součástí Edinburghského festivalu. Oceněné představení 100 Wounded Tears navázalo na úspěch projektu Holdin' Fast stejných autorů uvedeném na Fringe festivalu vloni. Letos se na festivalu zaregistrovalo přes 2 tisíce inscenací.

Představení 100 Wounded Tears (Sto zraněných slzí) pochází z dílny choreografů Jozefa Fručka a Lindy Kapetaneyové. Zachycuje sedm postav hledajících smysl existence a obsahuje mnoho prvků inspirovaných bojovým uměním. Představení od začátku vyvolávalo po loňském úspěchu velkou zvědavost a očekávání u diváků i u odborné veřejnosti; v pětihvězdičkovém hodnocení kritici konstatovali, že soubor novým představením nejen na loňský úspěch navázal, ale dokonce jej překonal.

Ocenění uděluje významný deník The Herald nejlepším umělcům, souborům a divadlům, kteří zaujali odbornou porotu složenou z uznávaných kritiků. Cena se uděluje v rámci celého Edinburghského festivalu, který zahrnuje mimo jiné i jazzový a bluesový festival a edinburghský mezinárodní knižní festival. Herald Angel Award je proto veřejností chápán jako jedno z nejvyšších ocenění kritiky a odborné veřejnosti.

Cenu převzali zástupci souboru na sobotním slavnostním setkání od zástupkyně The Bank of Scotland, která je od roku 1996 sponzorem tohoto ocenění. Čeští diváci budou moci představení, které mělo premiéru v únoru tohoto roku a vedle dalších českých choreografií zakončovalo letošní festival Tanec Praha, zhlédnout již 23. srpna v divadle Ponec.

100 Wounded Tears
100 Wounded Tears