Faith No More jsou v Česku vždycky vítaní

Praha - Osvědčených hitů a energické show, kterou je kapela proslulá, se dočkali včera fanoušci Faith No More na pražském koncertě této kalifornské kapely. Vystoupení obnovené sestavy sledovalo ve vyprodané Tesla Areně podle pořadatelů na dvanáct tisíc diváků. Po celou dobu se náramně bavili, jediné, co některým kazilo zážitek, byly chybějící velkoplošné obrazovky. Mnozí tak sice své idoly slyšeli, ale neviděli. Faith No More, hrající směs rocku, jazzu, hip-hopu a punku, zahájili koncert jako na všech předchozích zastávkách šňůry Reunion Tour skladbou Reunited.

Coververzi písně kapely Peaches & Herb začal na pódiu ozdobeném červenými závěsy zpívat Mike Patton, oblečený do červeného obleku s černou holí v ruce, později se k němu za obrovského jásotu nabitého hlediště přidal klávesista Roddy Bottum.

Tisíce lidí aplaudovaly i písním Midlife Crisis, Epic, Be Aggressive nebo Just a Man, bouřlivým potleskem posluchači ocenili také Pattonův zpěv ve skladbě Easy převzaté z repertoárů černošské skupiny Commodores. Na mnohých místech k sezení diváci vstali a tancovali.

Potleskem ocenili diváci také předkapelu Firewater, která podle mnohých potvrdila svou pověst zajímavé ukázky z newyorské klubové scény, vycházející z podobného hudebního prostředí jako Gogol Bordello či Balkan Beat Box.

Faith No More se na koncertní pódia vrátili po jedenácti letech, do Česka přijeli po dvanáctileté pauze. Evropskou šňůru ve svém nejslavnějším složení Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson a Mike Patton zahájili 10. června v londýnské Brixton Academy. Do Prahy dorazili z populárního budapešťského festivalu Sziget a z české metropole odjíždějí do Belgie, kde vystoupí ve čtvrtek. Světové turné podle svých internetových stránek zakončí na začátku května příštího roku v australském Perthu.