Balonky z Cannes přilétly do Česka

Praha - Zahajovací film letošního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, animovaný snímek Vzhůru do oblak, budou moci ode dneška zhlédnout i čeští diváci. Americký snímek, při jehož výrobě se používal hrozen 20 tisíc barevných nafukovacích balonků, vypráví příběh 78letého prodejce pouťových balonků, který se vyhne životu v domově důchodců tím, že se svým domkem odletí do jihoamerické divočiny, a splní si tím svůj sen.

Společníkem starému muži je buclatý osmiletý skaut jménem Russel, který si chce vysloužit bod za pomoc seniorovi. Setkávají se na své cestě s exotickými a překvapivými postavami a jejich pouť je plná humoru, emocí a příhod. Snímek není zdaleka určen jen dětem. 

Na tvorbě filmu se podílel štáb o 370 lidech, režisér Pete Docter je také spoluautorem scénáře. Jeho cílem bylo natočit film, „o kterém stále přemýšlíte poté, co jste se vrátili z kina domů“. Kvůli přípravě filmu se Docter s některými členy svého týmu vydal do džunglí v Jižní Americe, aby tam objevili vlastní „ztracený svět“; cílem jejich cesty byly stejně jako ve filmu vodopády ve Venezuele vysoké přes 800 metrů.

Po většinu filmu nadnáší dům přes 10 tisíc balonků, když dům poprvé vzlétl, bylo jich podle tvůrců více než 20 tisíc. Ve vybraných českých kinech bude snímek uveden v trojrozměrném formátu. 

Vzhůru do oblak
Vzhůru do oblak
Více fotek
  • Vzhůru do oblak zdroj: Pixar http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1058/105789.jpg
  • Vzhůru do oblak zdroj: Pixar http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1058/105787.jpg