Víkend na Letní Letné ve znamení Cirque O a Que-Cir-Que

Praha – Festival Letní Letná, který probíhá od středy v pražských Letenských sadech, bude o tomto víkendu patřit kromě tradičních pohádek především české premiéře představení „La Serre / Skleník“ dvou členů proslulých souborů Cirque O a Que-Cir-Que. Didier André a Jean-Paul Lefeuvre přivážejí podívanou, která, přestože trvá třicet minut, nenechá diváky vydechnout a nabídne tolik překvapení jako většina jiných celovečerních. Dva akrobaté – blázniví zahradníci – zde pozvou diváky do zvláštního stanu – skleníku s trávníkem a kytkami plného překvapení.

„Od prvního do posledního okamžiku se vám před očima odvíjí strhující akrobacie a cirkusové umění, které vás na jedné straně svojí absurdností rozesměje, na straně druhé obestře lehkou melancholií,“ líčí Ondřej Cihlář, dramaturg festivalu. Soubor Atelier Lefeuvre & André sklízí s představením ovace po celém světě.

Francouzský Le Journal dans la Rue o nich napsal například: „Ti dva předvádějí akrobacii a žonglování, které jsou často za hranicí absurdity. Poetický a rozpustilý cirkus, který musíte vidět!“ Švýcarský Tages Anzeiger ohodnotil představení slovy: „Těch třicet minut uběhlo velmi rychle. Bylo to zábavné i absurdní, originální a překvapující…“ A Ondřej Cihlář dodává: „Jako by se zde zhmotnila duše nového cirkusu.“

Jejich unikátní stan – skleník - je určen pouze pro 120 diváků, proto se představení bude hrát třikrát denně – vždy v 19.30, 20.30 a 21.30 – v sobotu i v neděli a dále pak každý den do 26. srpna.

Z dětských představení víkend na Letní Letné nabídne vždy po celý den od 11 hodin pohádky souborů Divadlo jednoho Edy, Divadlo Vyrob si své letadýlko, bublináře Václava Strassera, studentů DAMU, Circus Sacra, Tondu Novotného i Bilbo Compagnie. V neděli večer pak proběhne pro dospělé ještě jedno představení plné akrobacie na zemi i ve vzduchu nazvané „On air“ souboru T.E.J.P.