Stav Jiráskové se mírně zlepšuje, byla probuzena z umělého spánku

Praha - Zdravotní stav Jiřiny Jiráskové po akutní operaci je sice stále vážný, mírně se však zlepšuje a herečka byla probuzena z umělého spánku. Uvedla to dnes v podvečer mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petra Pekařová. Osmasedmdesátiletá Jirásková byla hospitalizována před týdnem ve vážném akutním stavu.

„Paní Jirásková už byla probuzena z umělého spánku, je stabilizována a není na přístrojích. Odezva na terapii lékařů kliniky anesteziologie a resuscitace je kladná,“ řekla Pekařová.

Herečka byla do nemocnice před týdnem přijata ve vážném akutním stavu. „Jednalo se o náhlou příhodu břišní, přičemž nález byl závažný a pokročilý,“ uvedla začátkem týdne mluvčí.

Osmasedmdesátiletá Jirásková byla v posledních dvou letech hospitalizována několikrát. Tato operace byla v pořadí už pátá. V Divadle na Vinohradech, jehož členkou je od začátku 50. let, ještě minulý týden zkoušela s uměleckým šéfem Martinem Stropnickým jevištní verzi filmu Federica Felliniho Zkouška orchestru. Premiéra je plánována na 22. října. Roli harfenistky alternuje s novou členkou této scény Lucií Polišenskou.