Tipy na víkend: návraty, narozeniny a skotačení

Praha - První říjnový víkend je nabitý především hudebně - v neděli zahájí v Brně turné Richard Müller. Ale ani Praha nepřijde zkrátka, těšit se může třeba na sobotní koncert Bauchklang. O víkendu začínají dvě filmové přehlídky - jedna v pražské Lucerně, druhá v tanvaldském Jasu. Za odreagováním můžete vyrazit v sobotu do Kokašic na Tachovsko na Slavnosti jablek, případně (raději ne zároveň) do Chanovic na Klatovsku na Den mléka a mléčných výrobků.

Po čtyřech letech vyjíždí na turné Richard Müller. Začíná v sobotu v Brně a končí 4. prosince ve Zlíně. V Brně má v sobotu také premiéru rockový muzikál Mozart v Městském divadle. Několik koncertů se koná i v Praze - v Akropoli hrají rakouští Bauchklang, v klubu Pilot kanadští Immaculate Machine a moravští The Mood a podzimní sezonu festivalu Stimul zahájí v české premiéře zpěvačka Peaches. Vše v sobotu. Do Akropole zavítají o den později fanoušci herce a písničkáře Jiřího Schmitzera. Hostem jeho narozeninového koncertu bude Marek Eben.

Narozeniny slaví i kino Lucerna. Ke stému výročí připravila přehlídku filmů, první z nich se promítá tuto neděli. Na filmy můžete zajít také do tanvaldského kina Jas, kde se koná 41. ročník celostátní filmové soutěže Humor v amatérském filmu. Obrázky, pro změnu nepohyblivé, jsou k vidění v Poličce. V Centru Bohuslava Martinů bude v sobotu zahájena výstava KontAKTfoto, přehlídka fotografií z mezinárodního workshopu portrétu a aktu, který se konal v roce 2007 ve Františkových Lázních.

A závěrem trochu skotačení - v Rakovníku pořádají Večer skotských tradic. Chybět nebude dudácká skupina a přehlídka skotských krojů.