Chuck Prophet přivezl do Česka „mexickou“ novinku

Praha – Americký písničkář Chuck Prophet vystoupil se svou skupinou The Mission Express v úterý 6. října v pražské Akropoli. Potěšil tak ty, kdo mají rádi hudbu spřízněného Boba Dylana nebo Toma Pettyho. Na pódiu stojí drobný muž s kytarou od 80. let, nejprve jako člen kapely Green on Red, nyní jako jeden z nejosobitějších písničkářů. Do Prahy Prophet přivezl nové album Let Freedom Ring natočené v Mexiku.

Nové písně napsal Chuck prý na jeden zápřah během vlny letních veder v roce 2008 v San Francisku. Z přehrávače mu hráli Dwight Twilley, Iggy, Thin Lizzy a Knack. Vzniklé písně chtěl nahrát na inspirativním místě, a proto přemluvil pár spřízněných hudebníků pro cestu do Mexika.

„Nejeli jsme natáčet do Mexico City kvůli tomu, aby deska zněla mexicky. Chtěl jsem zachytit energii na ulicích, kterou cítíte, jakmile v tomto městě vystoupíte. Je to jako dívat se do budoucnosti. Mexico City vypadá tak, jak budou jednou vypadat americká města,“ vysvětlil Prophet.

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

Nahrávání v Mexiku prý bylo dobrodružné - mexická chřipka, výpadky elektřiny, zemětřesení a nahrávací technika z konce 50. let, vyjmenoval hudebník nástrahy, se kterými se potýkal.

Na hudební scéně se Chuck Prophet pohybuje od svých šestnácti. Za sebou má drogovou závislost i slávu. Jeho poslední deska je věnována svobodě. „Žijeme v úzkostné a drsné době. Svoboda je skvělá, ale zároveň taky hrozná věc. Zčásti kvůli ní došlo k tomu velkému světovému finančnímu průšvihu… Podle mě to znamenalo budíček pro spoustu lidí,“ uvedl k názvu alba.

Chuck Prophet
Chuck Prophet