Trumpetista a hiphoper brouzdají po Česku

Praha - Génius jazzové trumpety Erik Truffaz, označovaný někdy jako nástupce Milese Davise, a zástupce hip hopu Sly Johnson se dali dohromady, aby vyzkoušeli možnosti nezvyklého spojení. Švýcarsko-francouzský trumpetista Erik Truffaz při minulé návštěvě České republiky hrál s indickými hudebníky, tentokrát zabrousil do městského žánru - hip hopu. Neobvyklé koncertní duo, doplněné bubeníkem je teď na turné po republice.

„Říkáme si Paris Project, protože jsme se potkali v Paříži, kde Sly Johnson bydlí. Natáčel jsem tehdy v televizi a neměl bubeníka. Tak jsem Slye poprosil, aby hrál s mojí kapelou,“ popsal v rozhovoru pro ČT24 první setkání Truffaz.  

„Je to snazší než nosit bicí soupravu. Hrát rytmy na pusu jsem se naučil, protože jsme v začátcích neměli peníze na gramofony ani na desky, ze kterých bychom rytmus pouštěli,“ přiznal populární Johnson.

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

Na turné ke společné desce vystupují Erik Truffaz a Sly Johnson společně s bubeníkem Philipem Garciou. Kromě vlastních skladeb a improvizace znějí na koncertech třeba i motivy písniček Beatles nebo Franka Sinatry.  

„Respektuji hudbu i svoje publikum, a proto pořád zkouším něco nového ve zvuku i na koncertech. Lidi přece nechtějí vidět dvakrát stejnou věc. Je dobré hledat nové cesty,“ uzavřel rozhovor trumpetista. 

Jaké budou reakce českých diváků, to se ukáže na dnešním koncertě v Brně a při dalších vystoupeních - 4. března v Trutnově a 5. března v Praze. Toto originální trio bude možné slyšet i na festivalu Colours of Ostrava, který se letos uskuteční 15. až 18. července.