Jeden svět on-line: Prezidentský odkaz Václava Havla

Praha - Na téma Prezidentský odkaz Václava Havla dnes v Divadle Archa hovořili na besedě Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět politik Karel Schwarzenberg, senátor Petr Pithart, novinářka Petruška Šustrová a ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek coby moderátor. Besedu, která se uskutečnila po projekci dokumentu Václav Havel, Praha - Hrad, živě přenášel web ČT24, záznam je možné přehrát v tomto článku nebo v archivu iVysílání ČT. V následujících dnech nabídne web ČT24 i další besedy on-line.

Hodinový dokument Petra Jančárka (2009) sleduje první půlrok působení Václava Havla v prezidentské funkci. Jeho osobnost je představena očima členů kolegia, Úřadu vlády, spolupracovníků či zahraničních osobností. Snímek sleduje prezidentovy první výjezdy do evropských zemí, USA i Sovětského svazu, historicky významný projev v americkém Kongresu nebo první návštěvy papeže Jana Pavla II. a dalajlamy v tehdejším Československu. Režisér nezapomíná ani na práci Olgy Havlové, jež odmítla běžnou roli „první dámy“ a začala aktivně působit v nově založeném Výboru dobré vůle.

Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět začal 10. března a nabídne 101 snímků z více než 30 zemí - nejprve v Praze, poté se přehlídka přesune do 29 měst po celé České republice. Česká televize jako hlavní mediální partner při příležitosti 12. ročníku festivalu připravila internetový speciál, na němž zájemci kromě informací o festivalu naleznou volně ke zhlédnutí deset divácky úspěšných snímků z předešlých ročníků.

Video Jeden svět 2010 - Prezidentský odkaz Václava Havla
video

Jeden svět 2010 - Prezidentský odkaz Václava Havla

Jeden svět 2010
Zdroj: Člověk v tísni
Autor: Člověk v tísni