Cannes zahájí nejznámnější anglický zbojník

Cannes – Letošní ročník filmového festivalu v Cannes zahájí Robin Hood. Další zpracování legendy o slavném anglickém zbojníkovi, který hájil své bližní před zlovůlí těch, kteří spoléhali na to, že anglický král je na křížové výpravě, natočil režisér Ridley Scott. Film s Russelem Crowem v roli Robina a Cate Blanchettové v roli Mariany bude promítán mimo soutěž v první den festivalu 12. května.

Scott není v Cannes žádným nováčkem. V roce 1977 byl na festivalu oceněn jeho film Soupeři, v roce 1991 se zde mimo soutěž představil jeho snímek Thelma a Louise.

Jeho poslední film zobrazuje počátky středověké legendy o Hoodovi. Scott dobrodružný příběh natáčel v Notthinghamu, v rodném kraji slavného zbojníka. Právě do Notthingamu se Hood, lučištník královské armády, vydá po smrti vládce. Chce pomoci chudině, která trpí pod nadvládou despotického šerifa. Už jako zbojník se seznámí s ovdovělou Marianou, která mu zprvu odolává, nakonec se do něj ale zamiluje. 

Video Reportáž Ivy Němcové
video

Reportáž Ivy Němcové

Od počátku kinematografie vzniklo už přes osmdesát verzí Robina Hooda. Scott prý chtěl zasadit příběh do skutečného historického kontextu a svým zpracováním oslovit i novou generaci diváků.

Kromě Russela Crowa, který se do povědomí široké divácké veřejnosti zapsal jako gladiátor ve stejnojmenném Scottově snímku z roku 2000, a Cate Blanchettové se v Hoodovi objeví i další herecké hvězdy jako Max Von Sydow, Léa Seydouxová a William Hurt.

Světovou premiéru bude mít Robin Hood Ridleyho Scotta při zahájení 63. ročníku festivalu v Cannes 12. května. Na plátna kin ve Francii bude uveden ve stejný den, v ostatních zemích pak 14. května.

Robin Hood
Robin Hood
Více fotek
  • Robin Hood zdroj: Bontonfilm http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1534/153396.jpg
  • Robin Hood zdroj: Bontonfilm http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1535/153406.jpg
  • Robin Hood zdroj: Bontonfilm http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1534/153395.jpg