Tobruk pokračuje v úspěších ve světě

Praha - Diváky i kritikou ceněné válečné drama Tobruk bude 8. dubna slavnostně uvedeno ve Varšavě. Projekci organizuje český zastupitelský úřad a spolu s Václavem Marhoulem (režisér, scenárista a producent Tobruku) by se jí měli zúčastnit ministři obrany České republiky a Polska, čeští a polští veteráni od Tobruku, polská média a filmaři.

Ve Varšavě se film představí také na renomovaném festivalu Jewish Motifs International Film Festival (20. - 25. dubna), který se řadí mezi největší evropské přehlídky filmů zaměřených na židovskou tematiku. Do soutěže v kategorii nejlepší hraný film byl vybrán mezinárodní výběrovou komisí složenou z režisérů, scenáristů a kritiků.

V dubnu uvidí Tobruk i návštěvníci mezinárodního filmového festivalu v americkém Houstonu (9. - 18.4.), kde je český film horkým kandidátem na jednu z cen tzv. Remi Award.

O tom, že příběh, téma a sdělení filmu Tobruk jsou univerzálně platná, svědčí i fakt, že byl doposud prodán do osmnácti zemí celého světa, včetně Japonska či Austrálie. DVD s filmem jsou k mání dokonce i na černých trzích s pirátskými kopiemi v tak exotických zemích, jako je Indonésie či Čína. Tam je ovšem Tobruk zákazníkům prezentován jako akční řež, což pro diváka, který toto propracované válečné drama s promyšlenou psychologií postav viděl, působí trochu úsměvně.

Tobruk v zahraničním tisku
Zdroj: Silver Screen