Už Richarda Müllera už je tady

Bratislava - Slovenský zpěvák Richard Müller, který patří mezi nejpopulárnější interprety na slovenské i české hudební scéně, dokončil nové album. Na slovenském trhu by se mělo objevit právě v těchto dnech. Deska se jmenuje Už podle úvodní písničky, která je již pár týdnů slyšet v rádiích. Fanoušci čekali na nové Müllerovo autorské album čtyři a půl roku.

Skladbu Už vyslechli fanoušci poprvé v prosinci na jednom z finálových večerů soutěže Česko Slovenská SuperStar, během kterého soutěžící zpívali Müllerovy hity. Texty k šesti písním na albu si Müller složil sám, o zbývající požádal textaře Vlada Krausze. Ten je podepsaný pod některými skladbami skupin IMT Smile nebo Peha.

Müller spolupracoval s textařem především přes internet. „Fungujeme velmi spontánně. Když mu pošlu písničku, během jednoho nebo dvou dní ji mám k dispozici i s hotovým textem,“ popsal spolupráci zpěvák.

Video Reportáž Petry Schubertové
video

Reportáž Petry Schubertové

Osmačtyřicetiletý Müller naposledy zamířil do studia zhruba před dvěma lety, kdy připravoval desku Müller spieva Lasicu, Lasica spieva Müllera, Lasica a Müller spievajú Filipa. Byla to jeho první nahrávka po období, kdy ho trápily zdravotní a psychické potíže. Na pódium se zpěvák vrátil v roce 2008 po dvouleté pauze na festivalu Pohoda, loni na podzim uspořádal úspěšné turné po českých a slovenských městech.