Symphony Session: Chodúr + Janáčkova filharmonie

Ostrava - Martin Chodúr, vítěz první ČeskoSlovenské Superstar, vystoupí dnes večer s Janáčkovou filharmonií Ostrava na koncertě nazvaném Symphony Session. V programu zazní vedle písní samotného protagonisty také skladby světových bluesových, jazzových nebo popových hvězd, jakou jsou Frank Sinatra, Tom Jones, Leonard Cohen, ale také Björk, David Bowie nebo Lady Gaga.

„Je to skvělé, je to velká prestiž a pro mě obrovská čest, že byli ochotní do té spolupráce jít. V podstatě tady hraje spoustu mých profesorů z konzervatoře, takže je to takové zvláštní, je to zodpovědné, nesmím to zkazit,“ říká trochu nervózně Martin Chodúr. „Přišli s tím naši hudebníci z filharmonie, protože Martina znají a je to rodák z Ostravy, a v podstatě jsem tuto ideu velmi přivítal,“ vysvětluje, jak nápad trochu netradičního koncertu vznikl, ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Peter Krajniak. 

Na přípravu měl orchestr jen několik dní. Podle dirigenta Oskara Rózsy ale muzikanti zvládli rozmanitý repertoár bravurně. „Pět aranžérů psalo tento repertoár, pro orchestr ho rozepisovali. Filharmonie hraje fantasticky, musím říct, že i hudbu, která není vysloveně klasická, že je tam big bandové, jazzové frázování a tak, hrají to výborně, je to pro mě velmi příjemná spolupráce,“ pochvaluje si dirigent.

„Já se bojím, že už to nebudu chtít jinak, protože tohle je nejlepší, takhle hrál Frank Sinatra a je to pro velký orchestr propracované aranžmá, tohle je přesně ono,“ říká nadšeně Martin Chodúr. „Ostravská superstar“ vystoupí s Janáčkovou filharmonií už dnes v sedm hodin večer v Domě kultury v Ostravě.

Pozvánka na koncert Martina Chodúra a Janáčkovy filharmonie Ostrava
Pozvánka na koncert Martina Chodúra a Janáčkovy filharmonie Ostrava