Slash z Česka odjel, Guns N' Roses přijedou

Praha - V úterý v Česku koncertoval mistrovský kytarista Slash a v září u nás vystoupí jeho bývalá kapela Guns N' Roses. Američtí rokeři se do České republiky vrací po čtyřech letech, vystoupí 27. září v pražské O2 areně. Kromě největších hitů představí Guns N' Roses i ukázky z posledního alba Chinese Democracy. "Evropa pro mne byla vždy něčím výjimečným. Po skvělých zkušenostech z předchozích koncertů jsme opravdu nedočkaví a těšíme se na návrat před tak skvělé publikum," uvedl k evropskému turné zpěvák Guns N' Roses Axel Rose.

V Česku se skupina naposledy představila v červnu 2006. Nyní přijede představit své poslední album Chinese Democracy, které obsadilo první příčky hitparád ve třinácti zemích. V České republice získala deska trojnásobnou platinu.

Chinese Democracy vydala kapela v roce 2008. Šlo o první album s novým materiálem Guns N' Roses od roku 1991, kdy vyšly desky Use Your Illusion I. a Use Your Illusion II. Je na něm 14 písní, mezi nimi i skladba If The World, která zní ve filmu Labyrint lží s Leonardem DiCapriem a Russellem Crowem.

Trapnější než U2

Snad se Axlovi nestane na českém pódiu podobné faux pas jako nedávno při koncertní zastávce v Oslu. Chtěl se postarat o „dobrou náladu“ tím, že se zahalí do národní vlajky fandů. Sáhl ovšem těsně vedle - po švédské vlajce místo norské. „To bylo nejtrapnější vystoupení od roku 1997, kdy se U2 nemohli dostat z obrovské rekvizity citronu,“ komentoval záměnu norský deník Aftenposten.

Kapela, vedená zpěvákem Axlem Rosem, prodala ve světě 90 milionů desek a v 80. letech se proslavila hity jako Sweet Child o'Mine, Paradise City a Welcome to the Jungle. Axl Rose je ovšem nyní jediným členem z původní sestavy z přelomu 80. a 90. let.

Vstupenky v cenách od 990 do 1990 korun budou od pátku v prodeji ve sběrnách společnosti Sazka.