ČT je ve Varech opět jako doma a zve vás na návštěvu

Karlovy Vary – Česká televize je i letos hlavním mediálním partnerem mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. O festivalovém dění bude pravidelně informovat vedle zpravodajských a kulturních pořadů vždy na ČT1 večer ve Festivalových vteřinách, jejichž tradičním průvodcem je Marek Eben. Krom toho mohou návštěvníci Varů vidět hrané i dokumentární filmy a pořady, které vznikly s přispěním ČT.

Nejvýznamnější zastoupení má Česká televize v hlavní soutěži. Dva české snímky, které budou bojovat o Křišťálový glóbus, byly natočeny v koprodukci ČT: film na volné motivy autobiografie Egona Bondyho 3 sezóny v pekle a Svěrákova dobrodružná road movie Kuky se vrací.

Do prestižní přehlídky dny kritiků Variety byli vybráni Sedláčkovi Muži v říji, malé podobenství velké politiky, do soutěžní sekce Na východ od Západu snímek o hledajících třicátnících Zoufalci a do soutěže dokumentárních filmů časosběrný dokument Heleny Třeštíkové Katka.

Další koprodukční filmy a dokumenty ČT budou uvedeny mimo soutěž: Lištičky o au-pairkách ztracených v Dublinu i v životě, animovaný snímek Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Českými lvy ověnčený Protektor, disidentský Zemský ráj to na pohled; z dokumentů pak vzpomínka na architekta Jana Kaplického Oko nad Prahou, reality show bez show Cinematerapie, Pocta Karlu Vachkovi a Saharské písky.

ČT ve svém programu připomene i některé významné hosty a oceněné snímky minulých ročníků. V neděli 4. 7. odvysílá Otázky Václava Moravce Speciál přímo z Varů a 10. 7. zprostředkuje v přímém přenosu slavnostní zakončení karlovarského festivalu. Navíc ČT připravila bohatý program přímo pro návštěvníky festivalu v Karlových Varech. Více podrobností se dozvíte na webovém speciálu.

Videopozvánky:

Večerníčky na dobrou noc

Tanec s ČT

Filmy

Čaj o třetí