Festival pro všechny s fantazií

Chotěboř – Příznivci seriálové, filmové, literární nebo herní fantastiky se první den prázdnin sešli v Chotěboři na Festivalu fantazie. Jedenáctidenní setkání se na Vysočině koná pravidelně už patnáct let, je zaměřeno především, ale nejen na science fiction, fantasy a horor, mytologii a historii. Festival každoročně navštíví několik tisíc fanoušků. Pestrý program je láká i letos, pozvány jsou také zahraniční herecké osobnosti.

„Zhruba padesát skupin z celé republiky i ze Slovenska zaměřených na Star Wars, Star Trek, Harryho Pottera a další podobné fenomény si připravují svůj program, který pak propagují a předvedou na festivalu,“ vysvětluje pořadatel Festivalu fantazie Václav Pravda.

Festival se točí hlavně kolem science fiction, fantasy a hororu. V programu najdou návštěvníci například promítání filmů v kině, divadelní představení, koncerty nebo hraní počítačových i deskových her. „Jsou tu i přednášky, besedy, workshopy, různé venkovní aktivity,“ vyjmenovává další nabídku festivalu Pravda.

Video Reportáž Jana Spilky
video

Reportáž Jana Spilky

K festivalovým hostům letos patří hudební skladatel Petr Hapka, kanadský herec českého původu David Nykl, známý zejména ze seriálu Stargate Atlantis, americký herec Rick Worthy, který se objevil ve Star Treku, nebo jejich čeští kolegové Kateřina Lojdová a Martin Písařík.

Festival završí setkání spisovatelů fantastické literatury. Do Chotěboře mohou fanoušci fantastiky zamířit ještě na podzim na Festival Fantazie Speciál (27.-21. října) anebo se vydat do hlavního města na PragoFFest /Pragocon, na který si ale musí počkat do příštího roku (3.-6. února 2011).

Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Princ dvojí krve