Jude Law přijel do Varů. A hned rozdával autogramy

Karlovy Vary - Na filmový festival v Karlových Varech dorazila nejočekávanější hvězda - britský divadelní a filmový herec Jude Law. Bezprostředně po příjezdu rozdal první autogramy čekajícím fanouškům. Před Grandhotelem Pupp ho přivítal prezident přehlídky Jiří Bartoška, který mu také v pondělí před půlnocí předá na slavnostním uvedení amerického snímku Talentovaný pan Ripley režiséra Anthonyho Minghelly Cenu prezidenta festivalu. Právě za výkon v roli syna amerického loďaře Dickieho Greenleafa v této adaptaci kriminálního románu Patricie Highsmithové z roku 1999 získal Jude Law Cenu BAFTA a první nominaci na Oscara.

Jiří Bartoška Lawa bezprostředně po příjezdu do Varů přivedl na oslavu narozenin Jiřího Macháčka. Herec a frontman skupiny MIG 21, který na festivalu moderuje některé projekce, narozeniny slaví ve Varech každý rok. Bylo tomu tak i v noci na dnešek, kdy mu azyl opět poskytla festivalová pobočka pražské vinotéky Bokovka. Atmosféra byla neformální. O tom, že britský herec patří mezi normální a příjemné hvězdy, svědčí, že se připojil k těm, kteří Macháčkovi zazpívali.

Na Lawa se těší i předseda mezinárodní poroty Ron Yerxa a chce si s ním ve Varech dát drink. Tento americký producent s ním totiž před lety produkoval romantický hit Návrat do Cold Mountain. Dodnes vzpomíná, jak tehdy nikdo z herců netrpěl hvězdnými manýry. Například právě Jude Law se prý při natáčení tohoto snímku v Rumunsku a Jižní Karolíně vláčel bažinami, nebál se fyzických výkonů a udělal by cokoli.

Video Příjezd Judea Lawa do Varů
video

Příjezd Judea Lawa do Varů

Jiří Bartoška vítá Judea Lawa na 45. MFF KV
Jiří Bartoška vítá Judea Lawa na 45. MFF KV
Více fotek
  • Jiří Bartoška vítá Judea Lawa na 45. MFF KV zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1780/177945.jpg
  • Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrowová ve filmu Talentovaný pan Ripley zdroj: MFF KV http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1780/177943.jpg