Rock for People za půlkou, ne však za vrcholem

Hradec Králové - Hudební festival Rock for People navštívilo už téměř 25 tisíc lidí. V areálu královehradeckého letiště mohou letos slyšet 170 skupin. V neděli večer tu zahráli britští Prodigy. Festival ale ještě zdaleka nekončí. Z českých kapel nabídne ještě třeba Kryštof nebo Divokej Bill. A jednou z hlavních hvězd pondělí bude britská formace Muse.

Zatím největší divácký ohlas měla v Hradci Králové skupina Prodigy. Její vystoupení si nenechala ujít drtivá většina návštěvníků Rock for People. Organizátoři tvrdí, že si kapelu vyslechlo přes 22 tisíc lidí.

Dalším obrovským lákadlem festivalu je skupina Muse. Ta vystoupí dnes večer. „Muse patří mezi pět nejlepších kapel současnosti, a tomu odpovídá i připravovaná show,“ říká pořadatel Michal Thomes. Koncert by si mohlo přijít poslechnout až 30 tisíc lidí.

Video Reportáž Václava Plecháčka
video

Reportáž Václava Plecháčka

Reportáž Václava Plecháčka

Zprávy 12:00 - 5. 7. 2010

Reportáž Václava Plecháčka

Kromě bohatého výběru hudebních skupin nabízí letošní ročník festivalu i loutkové divadlo, vystoupení dvanácti hluchoněmých bubeníků nebo koncert kapely Standby, která tlumočí své písně do znakového jazyka.

Program Rock for People

Pondělí 5. 7.

  • 19:20 – Čechomor
  • 20:55 - Divokej Bill
  • 21:05 - Blue effect
  • 22:00 – Muse

Úterý 6. 7.

  • 17:45 – Horkýže Slíže
  • 22:05 – Kryštof
  • 23:00 – Morcheeba
  • 23:15 - Sunshine

Na přípravě a průběhu festivalu se podílí přes 2,5 tisíce lidí. I díky tomu mají milovníci hudby lepší zázemí než v minulých letech. Organizátoři připravili 250 mobilních záchodů, kvůli horku také rozšířili počet míst s pitnou vodou a tuny odpadků zpracovává unikátní linka.

Hladký průběh festivalu zajišťuje také termokamera. Má za úkol odhalit neplatiče a zabránit případným konfliktům. Helena Pěnkavová, koordinátorka záchranných složek vysvětluje, že termokamera monitoruje tříkilometrový betonový plot, dovnitř se tak nedostane žádná nepovolaná osoba.

O návštěvníky se starají také záchranáři. Ti zatím ošetřili přes 200 lidí, nejčastěji mají lidé potíže s alergickou reakcí.