Let’s Dance nekouká, ale tančí

Praha – Popáté ožilo centrum Prahy na čtyři dny mezinárodním tanečním festivalem Let’s Dance. Svátek tance začal ve čtvrtek a potrvá do neděle, kdy ho zakončí nedělní noční exhibice. „Náš festival je jiný v tom, že se snažíme o setkávání amatérských i profesionálních tanečníků, a to nejen při workshopech, ale i na pódiích a tanečních akcích,“ vysvětlila manažerka festivalu Ilona Reimannová, v čem se akce liší od podobných přehlídek.

Návštěvníky chce Let’s Dance nadchnout orientálním tancem, funky, jazzem, tribal dance, zumbou, cikánským tancem, bollywoodem nebo flirt dance. Festival končí v neděli Nocí tance, exhibicí pestrosti tanečních stylů. Vrcholem pátého ročníku bude ale sobota 24. července.

V poledne program odstartuje přehlídkou tance na Otevřené taneční scéně, doplněné o ukázky kostýmů a líčení. Odpoledne hostí divadlo Rokoko soutěžní přehlídku skupin ve flirt dance. Zlatým hřebem dne a celého Let’s Dance má být mezinárodní show Gala Oriental v divadle ABC. Ponese se v duchu oslav 15. výročí zahájení výuky orientálního tance v České republice. V programu se mimo jiné představí i výherci pátečního 4. ročníku mezinárodní taneční soutěže sólistů a skupin v orientálním tanci.

Všechny tance si mohou zájemci během festivalu vyzkoušet. Cílem Let’s Dance je totiž především přiblížit různé taneční styly široké laické veřejnosti tak, aby si je mohla vyzkoušet na vlastní kůži, nejen je sledovat jako divák.

Pomoci mají semináře, které vedou tuzemští i zahraniční lektoři. Již podruhé bude v Praze vyučovat současná inovátorka stylu tribal fusion Rachel Brice (USA) a nositel titulu Male Bellydancer of the World 2008 Serkan Tutar (Turecko/Belgie). Milovníci flamenca by si neměli nechat ujít setkání s chilskou tanečnicí Amparo Núñez. Pozvání pořadatelů přijala i světoznámá lektorka orientálního tance, jedna z hlavních organizátorek Nile Group Festivalu Aida Nour (Egypt) a choreograf, tanečník a lektor Yousry Sharif (Egypt/USA).