Divadlo DNO se na Tajemství odráží Ode dna

Praha - Na lodi Tajemství Divadla bratří Formanů vzniká po deseti letech opět původní projekt určený právě pro tento netradiční prostor. V koprodukci s Divadlem DNO půjde o představení nazvané Ode dna, jehož premiéra se uskuteční 20. srpna. Loď v letošní sezoně kotví na pražské náplavce mezi Výtoní a Palackého náměstím na Rašínově nábřeží.

„Tento původní projekt tak bude následovat obdobně připravenou inscenaci Nachové plachty Divadla bratří Formanů a Cabaret Theatre Dromesko, která měla premiéru v roce 2000. Po premiéře představení Ode dne se nejbližší reprízy uskuteční 21. srpna a dále 20., 21. a 22. září,“ informovala produkční Klára Mišunová.

Dva bratři a dvě sestry žijí v domnění, že zůstali po velké vodě jediní na světě. Jednoho dne k nim ale připluje vor a začnou se dít věci. „My sledujeme tyhle čtyři ztracence, postupně se propadají do takového fantazijního světa po potopě a pak i pod vodu,“ přibližuje představení jeho režisér Jakub Šmíd.

Video Reportáž Martiny Čurdové
video

Reportáž Martiny Čurdové

Představení na pomezí alternativního a pohybového divadla se bude hrát na zádi lodi a pod širým nebem.

Loď Tajemství nabídne na přelomu srpna a září i reprízy koprodukčního projektu Divadla bratří Formanů a brněnského Divadla Husa na provázku nazvaný Ubohá Rusalka bledá. Ve dnech 10. až 18. září se tu uskuteční výroční přehlídka nazvaná Posádka lodi Tajemství 10 let poté.

Divadlo DNO je nezávislá alternativní divadelní skupina bez vlastní scény, kterou založili herci, hudebníci, výtvarníci a studenti v Hradci Králové v roce 2000. Od roku 2004 funguje jako občanské sdružení, které zastřešuje různé divadelní, hudební a výtvarné projekty. Od roku vzniku DNO vytvořilo přes 25 představení, hudebních formací a jiných projektů. Účinkuje na mnoha festivalech v ČR i v zahraničí a ve svých představeních kombinuje loutky, staré hračky, nové technologie a živou hudbu.

Loď Tajemství zahájila letošní sezonu nazvanou A loď pluje… aneb Léto s Formany a jejich přáteli už 20. května.

Ze zkoušky představení Ode dne divadla DNO na lodi Tajemství
Ze zkoušky představení Ode dne divadla DNO na lodi Tajemství
Více fotek
  • Ze zkoušky představení Ode dne divadla DNO na lodi Tajemství autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1882/188142.jpg
  • Ze zkoušky představení Ode dne divadla DNO na lodi Tajemství autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1882/188140.jpg