Nový festival nezávislého filmu Anemic touží pohltit diváka

Praha - V kině Bio Ponrepo dnes začal premiérový ročník mezinárodního festivalu nezávislého filmu a umění nových médií Anemic. Přehlídka, kterou pořádá sdružení M77 pro umění, digitální tvorbu a další vzdělávání, potrvá do 16. listopadu. Divákům představí přes šest desítek snímků. Projekce se uskuteční také v kině Oko a v Globe Café. Krátké snímky a animace na festival zaslali kromě domácích autorů tvůrci z Německa, Srbska, Francie a Itálie, ale i z USA, Brazílie, Venezuely, Ruska či Číny.

„Multidisciplinární festival je zaměřený na videoart, krátké filmy, animace, dokumentární filmy, interaktivní a video instalace,“ řekla mluvčí přehlídky Michaela Buchtová.

Organizátoři přehlídky spolupracují s francouzskými pořadateli obdobného festivalu videoartu a multimédií v Marseille. „Cílem tohoto partnerství je podpora a šíření video a digitální tvorby,“ vysvětlili organizátoři.

Kromě projekcí a performancí bude na programu přehlídky od 9. do 16. listopadu rovněž výstava v Galerii AVU nazvaná Immerse Me!

„Název výstavy znamená v českém překladu 'pohlť mě' a předem osvětluje záměr projektu, kterým je přinést divákovi specifický typ kulturního zážitku. I když velká část instalací bude využívat nových médií a moderních technologií, naším cílem je představit současné umění - i to netechnické - založené na práci s percepcí pohlcující lidskou pozornost,“ uvedli tvůrci na svých internetových stránkách.

Pořádající neziskové sdružení M77 festival Anemic uspořádalo jako reakci na potřebu současných českých umělců představit se na mezinárodní scéně.

Immerse Me!
Immerse Me!