Feng-yün Song nezpívá, ale hlasem maluje

Praha – Feng-yün Song, čínská zpěvačka usazená v České republice, vydává nové album nazvané „Malba hlasem – Nezpívám“. Obsahuje deset autorsky upravených původních písní, jejichž společným hudebním motivem je step – na Sibiři, v Ujgursku, v západní Číně, Tibetu a Mongolsku. Exotické písně při nahrávání jemně podbarvil bubny a perkusemi Jaroslav Kořán. Album pokřtí zpěvačka na tradiční oslavě příchodu nového lunárního roku Songfest.cz 2011 – Rok zajíce 27. ledna 2011 v pražském divadle Palác Akropolis. Kmotřenství se ujme zpěvačka Radůza.

"Album je natočeno nejen pro milovníky world music, ale také pro lidi, kteří muziku příliš neposlouchají. Je určeno pro všechny životní okamžiky. Je to deska plná fantazie, hrátek, emocí a dobré nálady," říká Feng-yün Song. "Mysl budiž hybatelem, dech štětcem, hlas tuší a barvami!" uvádí jako motto alba umělkyně.

Feng-yűn Song: zpěvačka napříč žánry, hlasová pedagožka a terapeutka. Pochází z čínské Sibiře. Již v šesti letech zahájila náročné dvanáctileté studium tradiční pekingské opery typu stařeny u paní Šang Chujmin, následovnice významné rodové školy Šang. Absolvovala FFUK v Praze s doktorátem filozofie. Je autorkou a spoluautorkou mnoha oceněných multikulturních, hudebních projektů (Např. Marné tázání nebes, divadlo Archa, Butterfly, Východočeské divadlo v Pardubicích, hudební projekt Horská karavana, jazzová skupina Trio PUO, hudebně hlasový program „Malba hlasem“, rozhlasové hry pro ČRo Vltava Soudce Ti, Znamení lva.)

Od svých 14 let praktikuje cvičení čchi-kung a tchaj-ťi. Od roku 1999 soukromě studuje klasický zpěv, přírodní zpěv, zkoumá různé pěvecké techniky a hlasové možnosti. Pořádá hlasové semináře Autoterapie hlasem, zaměřené na funkci dechu při hlasové práci a v lidské psychice a určené jak pro hlasové profesionály, tak pro zájemce o osobnostní růst. Je zakladatelkou Feng-yűn Song o.s., které usiluje o mezikulturní dialog mezi Východem a Západem. Je iniciátorkou, programovou ředitelkou multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz.

Feng-yün Song
Feng-yün Song