Večer swingu a elegance s Glenn Miller Orchestra

Praha - Nejznámější swingový orchestr na světě, Glenn Miller Orchestra, se po dvou letošních beznadějně vyprodaných koncertech v Praze vrátí v lednu 2011 nejen do hlavního města, ale zavítá i do dalších měst České republiky. Na koncertech 5. ledna v Českých Budějovicích, 8. ledna v Praze, 15. ledna v Karlových Varech, 16. ledna v Plzni a 17. ledna v Ostravě uvede toto osmnáctičlenné těleso pod vedením pianisty a kapelníka Wila Saldena večery nazvané Evening of Swing and Elegance.

Program je složený z nejznámějších swingových a jazzových skladeb nejen z dílny svého zakladatele Glenna Millera, ale i od dalších amerických legend tohoto žánru ze 40. až 80. let minulého století.

Historie tělesa sahá do třicátých let 20. století. Glenn Miller se brzy po jeho založení stal hvězdou tehdejší hudby a skladby jako In the Mood, Pennsylvania 6-500, String of Pearls či Moonlight Serenade hrála v té době všechna rádia. Život Glenna Millera skončil ve věku čtyřiceti let při nikdy nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo. Tex Beneke, člen Glennova orchestru, založil nový Glenn Miller Orchestra na konci druhé světové války. V roce 1956 se vedení orchestru ujal Ray McKinley, bývalý bubeník Miller’s Air Force Orchestra, a do současné doby se vystřídalo několik dalších kapelníků.

Termíny a místa:

  • 5. 1. (20:00) / DK Metropol, České Budějovice
  • 8. 1. (20.00) / Obecní dům, Praha
  • 15. 1. (19:30) / Hotel Thermal, Karlovy Vary
  • 16. 1. (19:30), Dům kultury Inwest, Plzeň
  • 17. 1. (19:30), Dům kultury města Ostravy, Ostrava

Z každé prodané vstupenky na koncerty v Praze věnuje BBH Nadační fond 100 Kč na charitativní účely.