Pro Wandy Jacksonovou párty ještě nekončí

Nashville – Královna rockabilly Wanda Jacksonová patřila v 50. letech k průkopnicím rokenrolu, vystupovala po boku Elvise Presleyho, dokonce měli na repertoáru stejnou píseň, ze které Jacksonová v roce 1958 udělala hit. Let’s Have A Party v jejím podání neznělo jak návrh, ale jako rozkaz. Ve třiasedmdesáti letech vydává americká zpěvačka album nazvané The Party Ain't Over a dává tak posluchačům najevo, že mejdan rozhodně ještě nekončí.

Slávu rockové americké hudby se rozhodl připomenout Jack White, kytarista a zpěvák kapely White Stripes. Wanda Jacksonová přiznala, že ze spolupráce s pětatřicetiletým rockerem měla obavy. „Nejdřív jsem se bála, protože jsem neměla ani tušení, co tahle mladá rocková hvězda ode mě očekává. Začali jsme si posílat nahrávky – on věci, o kterých si myslel, že bych je mohla nazpívat, a já jemu svoje nápady,“ popsala přípravy na nahrávání ve Whiteově nashvillském studiu.

Při natáčení alba z ní ale všechna nervozita spadla a výsledkem je podle ní hodně dobré album. „Jack nechtěl měnit můj styl zpěvu. Chtěl jen, abych měla nový, čerstvý materiál. A já si řekla, že to dokážu. Umím zpívat jako Wanda Jacksonová. Chtěl jen o trošku víc Wandy, než jsem byla zvyklá. A ono to fungovalo,“ dodala.

Album, které se do prodeje dostane poslední lednový den, potvrzuje současný trend znovuobjevování veteránů hudby, který je patrný alespoň ve Spojených státech. Nová deska Wandy Jacksonové se tak řadí po bok posledních nahrávek Johnnyho Cashe, Neila Diamonda nebo countryové legendy Loretty Lynnové.