Filmové premiéry - 17. února 2011

Praha – Čtyři filmy, které tento týden vstupují do české distribuce, nemají skoro nic společného. Western, muzikál, dokument a animovaný kousek, jsou si jak formou tak obsahem natolik vzdálené, že mají šanci přitáhnout nebývale široké spektrum divácké obce. Jediná věc, která je spojuje, je ovšem určující – všechno jsou to snímky ve svém žánru kvalitní. Pod westernem s názvem Opravdová kuráž jsou podepsáni proslulí bratři Coenové, hudební Varieté se chlubí jmény Cher a Christina Aguilera, dokument Vše pro dobro světa a Nošovic stvořil Vít Klusák a animovaného Gnomea a Julie zaštiťuje Elton John. Co už chtít více?

Opravdová kuráž

Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízejí nejúspěšnější hollywoodští bratři Joel a Ethan Coenovi v temném westernu Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogburn a Matt Damon v roli Texas Rangera LaBoeufa. Režie: Ethan Coen, Joel Coen. Hrají: Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper, Hailee Steinfeld, Paul Rae, Dakin Matthews, Domhnall Gleeson, Leon Russom.

Video Filmové premiéry - 17. 2. 2011
video

Filmové premiéry - 17. 2. 2011

Varieté

The Burlesque Lounge má dny své slávy za sebou. Tess, tanečnice v důchodu a majitelka tohoto místa, bojuje, aby udržela chátrající divadlo při životě, čelí všem druhům finančních i uměleckých výzev. Vypadá to, že díky tomu, jak členy herecké společnosti rozptylují jejich osobní problémy a díky hrozbě v podobě nabídky bohatého obchodníka, který chce koupit od Tess tohle místo, se dobré časy z klubu nadobro vytratily. V tu dobu se dramaticky změní život Ali, děvčete z malého města v Iowě. Tess ji najme do Lounge jako servírku a Ali tak unikne prázdné minulosti a rychle se zamiluje do umění varieté. Podpořena novými přáteli, které najde mezi členy divadla, si začíná plnit své sny, že bude stát sama na jevišti. Režie:Steve Antin Hrají:Christina Aguilera, Cher, Stanley Tucci, Kristen Bell, Cam Gigandet, Alan Cumming, Peter Gallagher, Stephen Lee, Eric Dane, Tanee McCall, Wendy Benson-Landes, Dianna Agron, Glynn Turman.

Vše pro dobro světa a Nošovic

Celovečerní dokumentární film je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které – jak místní říkají – přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak stala průmyslová zóna – největší investice na zelené louce v historii ČR. Mnozí z majitelů polí, na kterých dnes automobilka uprostřed vsi stojí, však dlouho své pozemky prodat nechtěli. Donutil je až nátlak jejich sousedů a anonymní dopis, který odolávajícím sedlákům a jejich blízkým pohrozil smrtí. Filmaři se do Nošovic vrací dva roky po dramatických výkupech pozemků, v době, kdy továrna začíná chrlit levná auta a skrze sedm postav spřádají hravý i mrazivý portrét místa, které se náhle a nevratně proměnilo k nepoznání. – Ožívá tak sociální groteska o poli, na kterém rostou auta. Režie:Vít Klusák. 

Gnomeo a Juliet

Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Do kin přichází i ve formátu 3D. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. Režie: Kelly Asbury Hrají (mluví a zpívají): James McAvoy, Emily Blunt, Ashley Jensen, Michael Caine, Matt Lucas, Jim Cummings, Maggie Smith, Jason Statham, Ozzy Osbourne, Stephen Merchant, Patrick Stewart, Julie Walters, Hulk Hogan, Kelly Asbury, Richard Wilson, Dolly Parton.