Dr. House, Dexter i Vyprávěj usilují o Zlatou nymfu

Praha – Od března letošního roku se natáčí dalších 26 dílů seriálu Vyprávěj. Na televizních obrazovkách se objeví na podzim 2011, možná už ověnčený cenou z televizního festivalu v Monte Carlu. Do hlavní soutěže v kategorii „nejlepší dramatický seriál“ za rok 2010 bylo Vyprávěj nominováno spolu s Dr. Housem, Chirurgy, Tudorovci nebo Dexterem. Retro seriál zachycuje příběh české rodiny na pozadí historických událostí, začíná v šedesátých letech 20. století.

Za Vyprávěj jsou nominováni producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling ze společnosti Dramedy Productions, která seriál vyvinula a vyrábí pro Českou televizi. Nina Divíšková a Svatopluk Skopal byli za své výkony vybráni v hereckých kategoriích.

„Postava babi Běty koresponduje i s mým skutečným osudem. Ona nesnášela komunisty a bojovala s nimi. Tak jsem to cítila i já. Je to jednoduše dobře napsaný seriál, “ reagovala Divišková na informaci o nominacích. "Snažíme se, aby všechny naše projekty, i v rámci našich omezených výrobních podmínek, odpovídaly co možná nejvíce současným evropským trendům. Jsme velmi potěšeni, protože už sama nominace znamená, že se nám podařilo přiblížit se špičce současné světové televizní tvorby. V červnu uvidíme, jestli Vyprávěj získá Zlatou nymfu," dodal producent Filip Bobiňski.

Mezinárodní televizní festival v Monte Carlu se koná pravidelně už od roku 1961, letošní ročník je naplánován od 6. do 10. června. Z českých zástupců v Monte Carlu uspěla před deseti lety herečka Tatiana Vilhelmová, která získala Zlatou nymfu za nejlepší ženský herecký výkon v televizním filmu Společnice.

Seriál Vyprávěj se natáčí od roku 2008 a diváci mohli na obrazovkách České televize zhlédnout už 42 dílů. Na dalších 26 se mohou těšit od podzimu. Vyprávěj se stalo seriálem roku 2009, získalo divácké ocenění TýTý. V této soutěži popularity se do finále probojovalo také letos. O vítězi se rozhodne 2. dubna, vyhlašování výsledků hlasování odvysílá Česká televize.

Nina Divíšková a Veronika Feimanová v seriálu Vyprávěj
Nina Divíšková a Veronika Feimanová v seriálu Vyprávěj