Amy Adamsová bude Supermanovou přítelkyní

New York - V novém snímku o Supermanovi, který připravuje filmové studio Warner Bros. Pictures, ztvární roli novinářky Louis Laneové americká herečka Amy Adamsová. Informoval o tom časopis Variety. Tvůrci filmu nazvaného Superman: Man of Steel už dříve oznámili, že v hlavní roli nezničitelného superhrdiny alias Clarka Kenta se objeví britský herec Henry Cavill.

„Amy má talent vyjádřit všechny vlastnosti, které na Lois milujeme: je bystrá, neústupná, zábavná, srdečná, ambiciózní a samozřejmě krásná,“ uvedl k obsazení hlavní ženské role režisér Zack Snyder.

Adamsovou měli diváci v poslední době možnost spatřit v biografickém dramatu Fighter. Za výkon v něm byla letos nominována na Oscara v kategorii herečka ve vedlejší roli. Z připravovaných snímků má hrát ve filmové adaptaci románu amerického spisovatele Jacka Kerouaca Na cestě, kde se objeví po boku herce Vigga Mortensena.

Snyder magazínu sdělil, že natáčení Supermana začne v srpnu. S premiérou filmové studio Warner Bros. počítá v prosinci 2012. Kromě Adamsové a Cavilla se na plátně objeví také Kevin Costner a Diane Laneová, kteří si zahrají adoptivní rodiče hrdiny v pláštěnce.