Programová saň Rock for People

Hradec Králové - Až osm vyrovnaných hudebních vrcholů slibují pořadatelé letošního ročníku festivalu Rock for People, který se od 2. do 5. července koná v Hradci Králové. Kromě dosud potvrzených The Streets nebo Sum 41 se návštěvníci mohou těšit na americké Paramore, kteří na festival přijedou v nové sestavě a s aktuálními skladbami. Rock for People čeká i nová grafika a vylepšené prostory Festivalparku na královéhradeckém letišti.

„Uvažovali jsme nad několika hvězdnějšími jmény, ale často nerealistické finanční požadavky by se odrazily v programu dalších festivalových dní. I s ohledem na množství kvalitních kapel, s nimiž jsme byli v kontaktu a o které jsme od počátku stáli, jsme dali přednost žánrově pestřejšímu programu,“ uvedl dramaturg Rock for People Petr Fořt.

V roce 2010 se na sedmi pódiích vystřídalo přes 160 kapel, jednočlenných projektů i divadelních souborů. Letos se ve Festivalparku objeví zhruba 140 hudebních skupin, z toho asi 70 zahraničních, přibližně 20 dýdžejů a zhruba stejný počet divadel.

K nejočekávanějším jménům letošního ročníku patří australští Pendulum. Tito představitelé drum'n'bass, a poslední léta i dubstepu a breakbeatu, se v Hradci Králové představí v plné sestavě a s jejich největšími hity. Mezi další hvězdy budou patřit Bullet For My Valentine, kteří loni vydali úspěšné album Fever.

"Programová saň bude mít…

0… více hlav, další kapely proto potvrdíme v průběhu dubna. Jisté ale je, že zabrousíme do post rocku, indie rocku a rap metalu. Pokud vezmeme v potaz i japonské Tokyo Ska Paradise Orchestra, skvělé Australany John Butler Trio nebo kapelu Primus, bude letošní ročník zřejmě nejpestřejším v sedmnáctileté historii festivalu. A zároveň nejrychlejším a nejenergičtějším." /Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production/

Další z potvrzených formací jsou američtí Jimmy Eat World, které jako své velké vzory často zmiňuje frontmanka Paramore Hayley Williamsová. Na elektronickou linii předloňských Underworld nebo loňských Archive naváže letos německá dvojice Digitalism. S ohledem na chystané červnové album odehraje pouze omezený počet koncertů. Vedle velké show v Londýně půjde právě o vystoupení na Rock for People.

V letošní nabídce Rock for People bude prostor i pro tuzemské kapely. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Tří sester, festivalový set nabídnou Chinaski nebo Nightwork.

0Od 1. dubna jsou prostřednictvím sítě www.ticketsforpeople.cz v prodeji vstupenky za 1 450 korun. V květnu se zvýší na 1 520 korun, v červnu na 1 590 korun a na místě budou stát 1 800 korun. Obyvatele stanového města čeká letos pestřejší nabídka. Vedle posílení veškerého sociálního zázemí se připravuje ranní kavárna spojená s čítárnou i prodejnou čerstvého pečiva. Kemp bude letos poprvé rozdělen na zóny, bude mít vlastní pravidla provozu, vyčleněnou ochranku i zpřísněná pravidla vstupu.

Bullet For My Valentine
Bullet For My Valentine
Více fotek
  • Bullet For My Valentine zdroj: Rock for People http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2455/245482.jpg
  • Rock for People 2011 zdroj: Rock for People http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2455/245473.jpg
  • Tokyo Ska Paradise Orchestra zdroj: Rock for People http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2455/245479.jpg
  • Rock for People 2011 zdroj: Rock for People http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2455/245474.jpg