Bláznivá střela po česku: Michal David ve filmu

Praha - Muzikál Je třeba zabít Davida založený na písních známého hitmakera sice v současnosti pražské Divadlo Broadway neuvádí, producent Oldřich Lichtenberg si ale pohrává s myšlenkou na zfilmování této „crazy muzikálové parodie“. Nezájmu diváků se neobává, netrpí jím ani muzikálové představení, které podle Lichtenberga jen muselo ustoupit nečekané popularitě Kata Mydláře, novince v repertoáru divadla. Přípravy na filmovou adaptaci muzikálu Je třeba zabít Davida jsou zatím ale na úplném začátku.

„Myslím si, že crazy komedie, jako je Bláznivá střela nebo Scary Movie, tady chybí,“ uvedl Lichtenberg. Muzikál Je třeba zabít Davida řadí do stejného žánru. „I v muzikálu je řada fórů, které mají potenciál, proto bychom ho rádi transformovali,“ domnívá se.

Kostrou děje inscenace jsou Davidovy letité hity i novější skladby pospojované gagy a humornými scénkami. V některých si v duchu názvu nového kusu autoři dělají legraci z hlavního hrdiny, terčem jejich vtípků jsou však i záporné postavy, jejichž jména nápadně připomínají jména některých divadelních a hudebních kritiků.

„Představení Je třeba zabít Davida neskončilo, máme takový pyšný úkol, že bychom z toho rádi udělali film,“ prohlásil Lichtenberg. O tom, kdy by se zamýšlený snímek mohl dostat do kin, však ještě nechce ani spekulovat. „Zatím jsme na začátku a dáváme dohromady peníze,“ doplnil. 

Nezájmu diváků se producent neobává, David je u posluchačů populární. Loni si jeho Mejdan roku v pražské O2 areně uspořádaný k Davidovým padesátinám nenechalo ujít přes 14 tisíc lidí, především žen a dívek. Minulý týden David překvapil také při předávání televizních cen TýTý, kde si od diváků vysloužil sošku pro nejpopulárnějšího zpěváka; dosud si ji pravidelně každý rok odnášel Karel Gott.


Divácký zájem o představení s Davidovými hity si pochvaluje také konkurenční produkce, která od listopadu 2009 v pražském divadle GoJa Music Hall uvádí muzikál Děti ráje. Tento týden zde oslavili 250 představení. Muzikál zhlédlo již 200 tisíc diváků. Lichtenberg s Davidem jsou však přesvědčeni, že konkurenční scéna použila Davidovy písně protiprávně. Vedou proto již dva roky spor s Františkem Janečkem z GoJa Music Hall; zatím však k žádnému soudnímu rozuzlení nedošlo.