46. ročník MFFKV se představuje

Praha - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, jehož 46. ročník se koná od 1. do 9. července, představil novinky i základní organizaci. Pro zájemce je asi nejdůležitější zprávou, že cena vstupenek zůstává stejná jako v minulém roce. „Takzvaný Festival Pass získají zájemci opět po tisícikoruně na celou dobu konání přehlídky, studenti zaplatí 700 korun,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze jeho výkonný ředitel Kryštof Mucha.

Podrobný program festivalu bude zveřejněn na druhé tiskové konferenci v polovině měsíce června. Prezident festivalu Jiří Bartoška informoval, že se letošní rozpočet festivalu nemění a činí 135 milionů korun. „Z toho stát přispívá 30 miliony, Karlovy Vary osmi miliony a kraj třemi miliony korun. Jde o účelové dotace v celkové výši 41 milionů korun. Zbytek nám poskytují naši partneři,“ upřesnil.

Novinky 46. ročníku MFFKV

Po letech chátrání Letního kina se novému vedení města Karlovy Vary podařilo zahájit proces zprovoznění tohoto prostoru. Festival v současné době jedná s vedením města o jeho začlenění do dramaturgie doprovodných akcí a možnostech festivalových projekcí. Karlovarský starosta Petr Kulhánek označil tuto spolupráci za nadstandardní. Prezident festivalu Jiří Bartoška by rád pod širým nebem uvedl třeba s dvouhodinovým zpožděním zahajovací a závěrečný snímek přehlídky, na jejichž projekce se běžní diváci nedostanou.

V rámci postupných úprav promítacích prostor realizuje hotel Thermal ve spolupráci s festivalem výměnu sedadel v Malém sále. Diváci by tu měli mít stejný komfort, jaký mají ve Velkém sále.

Magic Mirrors

Při příležitosti 46. ročníku MFF bude poprvé do Karlových Varů přivezen Magic Mirrors - dřevěný sametový sál, který je replikou francouzského secesního stanu původem z roku 1900. V současnosti je součástí prestižních evropských akcí například na Berlinale či v Clermont Ferrand. Prostor bude otevřen na nábřeží Jana Palacha všem zájemcům jako klidná zóna určená pro diskuse, obědy, večeře i večerní zábavu.

Charita

Jedna z tematických retrospektiv bude věnována pozoruhodným snímkům mladých řeckých filmařů, které v posledních pěti letech zaznamenali úspěch na mnoha festivalech. Jako každoročně dá karlovarský festival prostor k prezentaci neziskovým organizacím. Letos se oficiálními partnery staly nadace Pomozte dětem, Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci a Amnesty International ČR. To nejlepší z domácí hudební scény představí skupina ČEZ na jednodenním hudebním festivalu Energy Fest, na který budou mít akreditovaní diváci vstup zdarma.

Letní kino v Karlových Varech
Letní kino v Karlových Varech
Více fotek
  • Letní kino v Karlových Varech autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1537/153615.jpg
  • Hotel Thermal v Karlových Varech autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/951/95014.jpg