Brad Pitt bude točit se zombie

Los Angeles - Americká hvězda Brad Pitt začne v červnu natáčet film World War Z (Světová válka Z) podle stejnojmenné knižní předlohy pod vedením německého režiséra filmů o Jamesi Bondovi Marca Forstera. List Hollywood Reporter informoval, že natáčet se bude v Londýně, na Maltě a dalších místech ve světě.

Román pochází od amerického spisovatele Maxe Brookse, autora kultovní satiry Příručka pro přežití. Zatímco jeho bestseller z roku 2003 uděluje rady k přežití při invazi zombie, odehrává se film World War Z deset let po válce zombie. Pitt hraje vědce, který dělá rozhovor s několika málo přeživšími po útoku nestvůr.

Herec se svou firmou Plan B na filmu podílí jako producent. Filmová práva koupil již v roce 2006, když vyšla stejnojmenná kniha. Ve filmu by se po jeho boku měla objevit televizní herečka Mireille Enosová, která nyní jedná o obsazení do role vědcovy manželky.

Brad Pitt naposledy účinkoval ve filmu Quentina Tarantina Hanebný pancharti. V červenci se v českých kinech objeví po boku amerického herce Seana Penna v dramatu Terrence Malicka The Tree of Life. V roce 2011 by si premiéru měly odbýt ještě další dva snímky, v nichž se Pitt objeví - drama Moneyball a druhé pokračování komedie Happy Feet, v níž herec propůjčil hlas jedné z animovaných postaviček.

Brad Pitt ve filmu Hanebný pancharti
Brad Pitt ve filmu Hanebný pancharti