Woody Allen chystá italský košilatý film

Řím – Americký herec a režisér Woody Allen se chystá na natáčení snímku s Robertem Benignim podle velmi oblíbené středověké italské sbírky obscénních příběhů. Snímek prozatím nazývaný Bop Decameron prý bude velmi kreativním počinem tohoto pětasedmdesátiletého newyorského režiséra. Časopis Variety zjistil, že příběh odehrávající se v současném Římě je volně inspirován Decameronem Giovanniho Boccaccia, klasické sbírky sta košilatých příběhů napsaných okolo roku 1350. Film zahrne čtyři oddělené obrazy, v prvních dvou představí americké postavy, v druhých dvou italské. Pro Allena to bude první pokus o natáčení italsky mluveného filmu.

Podle časopisu se snímek velmi podobá filmu se čtyřmi scénami z roku 1963 nazvanému Boccaccio 70, jehož jednu část natočil proslulý italský režisér Federico Fellini. Boccaccio 70 se zamýšlel nad tématy lásky a morálky v příbězích ze 14. století, odehrával se ale také v moderním prostředí. Ke svému účinkování ve filmu se již zavázali americký herec Jesse Eisenberg, kanadská herečka Ellen Pageová, španělská hvězda Penélope Cruzová a americký herec Alec Baldwin. Benigni o své roli ve filmu jedná.

Pro režiséra snímku Život je krásný bude Allenův film jedním z mála momentů při práci u filmu, kdy nebude stát za kamerou. Před touto tragikomedií na téma holocaustu, za kterou získal v roce 1998 Oscara za nejlepší mužskou hlavní roli a film samotný dostal ocenění za nejlepší cizojazyčný film, hrál Benigni hlavní role ve filmech Mimo zákon Jima Jarmusche či Syn růžového pantera Blaka Edwardse.

Intelektuálně vylekaný a nekonvenčně neposedný

Není ještě jasné, jestli s ním ve stejné scéně bude hrát sám Allen, který se poprvé od role ve filmu Sólokapr z roku 2006 opět objeví i před kamerou. Objevuje se čím dál více spekulací, jak se k sobě budou hodit styly obou tvůrců - „intelektuálně vylekaný“ a „nekonvenčně neposedný“. Kanadský list National Post označil spolupráci Allena s Benignim jako zvláštní a lákavou zároveň. Jak dobře to bude fungovat ve spojení, se ukáže, soudí list. Natáčení filmu, za nímž stojí produkční společnost Medusa italského premiéra Silvia Berlusconiho, by mělo být zahájeno v Římě v polovině července.

Život je krásný
Život je krásný
Více fotek
  • Život je krásný zdroj: imdb http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/916/91594.jpg
  • Sólokapr zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2443/244260.jpg