Básnířka pódia Ursula Rucker vystupuje v Paláci Akropolis

Praha – Ursula Rucker, zpěvačka a jedna z nejslavnějších světových pódiových básnířek a hudebních performerek, vystoupí 12. května v Paláci Akropolis vůbec poprvé v ČR. Její výrazný hlas zní také z nahrávek The Roots, 4 Hero, Jazzanovy, producenta King Britta a mnoha dalších. Ursula okouzlila kritiky i fanoušky po celém světě díky svému pestrému repertoáru, který se pohybuje od nu jazzu, funku až po elektroniku a hip hop, fascinujícímu a podmanivému hlasu a silným veršům. Je přirovnávána k legendám pódiového básnictví jako Gil Scott-Heron či Sonia Sanchez, dokáže v jednu chvíli bouřit a v další citlivě hladit.

Alba Ursuly Rucker se dají označit jako básně v pohybu. Její poezie vypráví o zápasech, lásce, ženskosti, míru, zlosti, nespravedlnosti a duchovním životě. Texty se často zabývají životem a problémy v amerických městech, rasovými otázkami, ženskostí či původním obyvatelstvem. Jako protiváha mužským umělcům je její dílo součástí nového hnutí ženských performerek se silným, vizionářským názorem.

Ursula Rucker

0se narodila a vyrůstala ve Philadelphii, kde také vystudovala novinařinu. Básně psala od dětství, poprvé je představila na veřejnosti v roce 1994 v jednom z místních barů. Superproducent King Britt brzy rozpoznal její talent a pozval ji k nahrání prvního singlu nazvaného Supernatural. Náhodou se v témže roce dostala k nahrávání desky kapely The Roots, kde ji poslední skladba The Unlocking zavedla do světa progresivního hip hopu a dala podnět k další spolupráci s touto formací.

Ursula Rucker
Ursula Rucker