Tvůrci Hvězdných válek budou natáčet v Rudolfinu

Praha - Tvůrci legendární filmové série o Hvězdných válkách budou od 5. do 9. června natáčet v Rudolfinu hudbu k novému filmu Red Tails. Oznámil to dnes Otakar Svoboda z Českého národního symfonického orchestru. Nahrávání se s ansámblem FILMharmonic Orchestra Prague budou osobně účastnit slavný hollywoodský režisér a producent George Lucas, producent Rick McCallum a uznávaný jazzový trumpetista a skladatel Terence Blanchard, držitel několika cen Grammy. Blanchard se vrátí do Prahy znovu 6. července, kdy na Žofíně se svým kvintetem zahraje na festivalu Prague Proms. Podle informací ČTK by měla slavná trojice dorazit do Prahy ještě před víkendem.

Právě z Blanchardova pera vzešla hudba k novému snímku Red Tails o osudech černošských stíhačů při osvobozování Evropy za druhé světové války od méně známého režiséra Anthonyho Hemingwaye podle scénáře Lucase a Johna Ridleyho.

0Režisér Lucas se proslavil zejména šesti hranými filmy o Hvězdných válkách, které patří k nejpopulárnějším a nejvýdělečnějším hollywoodským filmovým sériím. Šestice sci-fi pohádek vydělala po celém světě přes 25 miliard dolarů. Lucas sérii natočil v letech 1977 až 2005. Po uvedení snímku Epizoda III -Pomsta Sithů sice oznámil, že už další film do této série nenatočí, ale v roce 2008 na plátna kin vyslal první animovaný televizní seriál o Hvězdných válkách.

FILMharmonic Orchestra Prague je symfonické těleso, v němž příležitostně hrají členové České filharmonie, Pražských symfoniků nebo SOČR. Téměř deset let natáčí hudbu k filmům, počítačovým hrám a CD. Orchestr spolupracoval už s mnoha známými tvůrci a herci, jako jsou například Quentin Tarantino, Ridley Scott, Werner Herzog, Jodie Fosterová a Robert Redford, a se skladateli jako Alexandre Desplat, Mark Isham, Laura Karpmanová, Jeff Beal, Chris Young a bratři Michael a Jeff Dannaovi.

Hvězdné války
Hvězdné války