Léto na ČT1 bude i „nesmrtelné“

Praha - První program České televize představil pořady a snímky, kterými by rád svým divákům zpestřil čas prázdnin a dovolených. Přes léto nabídne například cyklus slovenských filmů Nesmrtelní, francouzské komedie, reprízy seriálů anebo Garfielda v trojrozměrném zpracování. Pokusí se také zaujmout novou grafikou v lehkých letních barvách doprovázenou kampaní se sloganem: Zařaďte jedničku!

Cyklus Nesmrtelníobsahuje moderní přepisy klasických dramatických děl, například Lermontovovy Maškarády či Dámu s kaméliemi, prozradil výkonný ředitel ČT1 Radan Dolejš. Diváci tak uvidí celkem devět premiér, mimo jiné Náramek, Květy a Lucie či Dlouhá cesta domů.

Ze seriálové tvorby čekají diváky reprízy seriálů Hop nebo trop a Eden. Ve třídílném filmu Vlna pak budou moci sledovat Jiřího Bartošku v příběhu muže, kterému tsunami proměnila dovolenou v horor.

Pro děti bude ČT vysílat každý všední den od 14 do 17 hodin rozšířené televizní pásmo. Mimo jiné pro ně připravila seriál Garfieldova show, který se bude vysílat nejenom ve formátu HD, ale také v trojrozměrné verzi.

Ze zahraničních filmů se ČT1 přes léto zaměří nafrancouzské filmové komedie typu Návštěvníci či Sedmá rota za úplňku, ale také na thrillery Motýlek, Andělé a panny a Ospalá díra. Z českých filmů stanice připravuje premiéru válečného velkofilmu Tobruk, Rozmarné léto, trilogii Ohnivé ženy nebo slavné Ucho.